zjentek

Neví někdo přesněji, jak dlouho nehchat ležet na slunci třezalku v oleji, když vyrábím janův olej?

návody na toto se hodně liší, na internetu popisují dobu od tří do sedmi týdnů, což mi přijde jako hodně veliká tolerance ..znáte přesnější?
Doplňuji:
Samba: hezky červené :o ..a která červená se mně má líbit, aby to bylo správně macerované?

Nejlepší odpověď
annas

Mám knižní zdrojj. Léčba bylinnými prostředky. V něm je uvedené, že asi za 14 dní se olej zabarví. pak je třeba macerovat dalších 6 – 8 týdnů. Záleží také na počasí a teplotě, aby byl olej krásně červený.

Snad další postup znáte, protože na to, jste se neptal.

Další odpovědi
anonym

Jednodušší je sledovat barvu, až to bude hezky červené.

Agneta

A na co se tento třezalkový olej dá použít?

anonym

Nechává se to několik týdnů, dokud nebude hezky červený, „několik“, je dva a víc, takže kdybych to nechala teda ty dva týdny, určitě to už červené bude až dost, takže bych to už slila, normálně přes hadřík, sítko…