wendyX

Neuniklo vám, že známá webová encyklopedie Wikipedia má právě dnes šestnácté narozeniny?

Wikipedie jako taková vznikla 15. ledna 2001 jako doplňkový projekt k dnes již neexistující encyklopedii Nupedia, do které mohli přispívat jen odborníci. Zakladateli obou projektů byli Američané Jimmy Wales (přezdívaný Jimbo), internetový podnikatel, a Larry Sanger, filosof a informatik, který brzy z Wikipedie odešel…

Také ji často používáte?
více >> https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Wikipedie

Nejlepší odpověď
cochee

Uniklo.

Další odpovědi
Lamalam

Tak to mi uniklo.

annas

Netušila jsem to.

Dobrý pomocník, ale ne ve všech oblastech poskytuje Wiki správné a přesné informace.

Využívám anglickou, je přesnější a také rozsáhlejší. I když je ´překlad mnohem náročnější než vyhledání.

Ale pro prvotní informaci je WIki dobrý pomocník.

Mnoho informací na české je převzaté z anglické.

IAle její sestavení byl dobrý počin.

Funna

uniklo…ale kvůli tomu se svět nezboří .-)…a používám ji celkem často, i když to není vždy studnice pravdivých a přesných informací, když si tam může psát každý kdo chce, co chce…takže ji beru s rezervou…ale i tak díky všem „přispívajícím“…

Seznam.cz

Čtu nebo hledám každý den, kolikrát tam najdu hovadiny. Jestli má wikipedia 16 nebo 120 je jejich problém. A ty politické články spolu s haváriemi bych vymazal to není ke vzdělání to je do Blesku.

briketka10

Je to pravda.
Česká Wikipedie vznikla v roce 2002
AJ neumím a neorientuji se v něm.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hlavn%C3%AD_stra­na

Kepler

Mně anglická verze celkem nezajímá, protože mé znalosti tohoto jazyka jsou vetché. Česká Wikipedie byla spuštěna až 3. května 2002, používám ji prakticky denně. Jen těch článků by mohlo být více, za světem hodně zaostáváme.

ivzez

Uniklo…

marci1

Uniklo. Wikipedii používám, spíše v anglické verzi. Jelikož ji může doplňovat každý, někdy tam bývají nepřesné údaje.Pokud se mi něco nezdá, tak si to ověřím v jiných zdrojích. Ale jinak je fajn!:-)

Klaproth

Uniklo.