Avatar uživatele
wendyX

Neuniklo vám, že známá webová encyklopedie Wikipedia má právě dnes šestnácté narozeniny?

Wikipedie jako taková vznikla 15. ledna 2001 jako doplňkový projekt k dnes již neexistující encyklopedii Nupedia, do které mohli přispívat jen odborníci. Zakladateli obou projektů byli Američané Jimmy Wales (přezdívaný Jimbo), internetový podnikatel, a Larry Sanger, filosof a informatik, který brzy z Wikipedie odešel…

Také ji často používáte?
...........
více >> https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Wikipedie

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, ivzez, Drap, gagaga, marci1 před 2671 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Uniklo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Tak to mi uniklo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Netušila jsem to.

Dobrý pomocník, ale ne ve všech oblastech poskytuje Wiki správné a přesné informace.

Využívám anglickou, je přesnější a také rozsáhlejší. I když je ´překlad mnohem náročnější než vyhledání.

Ale pro prvotní informaci je WIki dobrý pomocník.

Mnoho informací na české je převzaté z anglické.

IAle její sestavení byl dobrý počin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

uniklo…ale kvůli tomu se svět nezboří .-)…a používám ji celkem často, i když to není vždy studnice pravdivých a přesných informací, když si tam může psát každý kdo chce, co chce…takže ji beru s rezervou…ale i tak díky všem „přispívajícím“…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Seznam.cz

Čtu nebo hledám každý den, kolikrát tam najdu hovadiny. Jestli má wikipedia 16 nebo 120 je jejich problém. A ty politické články spolu s haváriemi bych vymazal to není ke vzdělání to je do Blesku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Je to pravda.
Česká Wikipedie vznikla v roce 2002
AJ neumím a neorientuji se v něm.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hlavn%C3%AD_stra­na

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Mně anglická verze celkem nezajímá, protože mé znalosti tohoto jazyka jsou vetché. Česká Wikipedie byla spuštěna až 3. května 2002, používám ji prakticky denně. Jen těch článků by mohlo být více, za světem hodně zaostáváme.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Uniklo…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Uniklo. Wikipedii používám, spíše v anglické verzi. Jelikož ji může doplňovat každý, někdy tam bývají nepřesné údaje.Pokud se mi něco nezdá, tak si to ověřím v jiných zdrojích. Ale jinak je fajn!:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Uniklo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek