arygnoc

netolerantnost kuřáků?

znáte kuřáka, kterému vadí, že někdo někde nekouří (naopak to je běžné)?
znáte nějakého automobilistu, kterému vadí, že někdo chodí pěšky (naopak to je běžné)?
znáte nějakého tlustého, kterému vadí štíhlí (naopak to je běžné)?
znáte nějakého hyperaktívního, kterému vadí „pomalí“ (naopak to je běžné)?

kdo je vlastně netolerantní?

ze slovníku http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=to­lerancia&book=t si dovolím citovat:
tolerancia – … rešpektovanie cudzieho presvedčenia, cudzích názorov, znášanlivosť, trpezlivosť (opak je intolerancia) …

můj názor:
netolerantní jsou nekuřáci, automobilisti a jiní, kterým vadí existence jiného názoru, postoje.
osobně nemám rád dechovku – nechodím na ni, nekritizuji milovníky dechovky a NEOBMEZUJI JE (zakažte dechovku na veřejných prostranstvích!) a podobně i u jiných věcí, které nemám rád.

Otázka:
Nefilozofujte teď nad tím co máte rádi a co ne, co odsuzujete a co ne, co vám vadí a co ne.
zamyslete se a řekněte:

jste tolerantní?

můj postoj v diskusi.

Nejlepší odpověď
baghira

Tvůj kuřácký názor jednoznačně respektuju a toleruju.
Tvůj kuřácký smrad by mi ale dost vadil.

Další odpovědi
led

Naozaj netolerantní sú nefajčiari, strašne drzo vyžadujú od chudákov fajčiarov, aby v ich prítomnosti alebo prítomnosti detí nefajčili. Pri tom sa ešte oháňajú zákonmi, lekármi. Tá drzosť.
Na 2.mieste chodci, ktorí si dovoľujú prekážať šoférom na chodníku.
Na 3.mieste policajti, vyžadujúcich od šoférov (aj bicyklistov) pod vplyvom alkoholu pokuty a ešte im aj berú vodičáky.
Ale voči týmto víťazom v rebríčku som tolerentná, pochopím ich, ba čo viac aj súhlasím s ich názormi, pokiaľ nekričia a nenadávajú.
Nie som tolerantná voči ľuďom povýšeným, netolerantným, podceňujúcich ostatných, pomalšie chápajúcich nevynímajúc.
Každý človek je iný a treba to brať do úvahy.

kropitko

I takhle může skončit netolerantnost,,,:-(

http://www.stre­am.cz/uservide­o/617252-koureni-na-zastavkach-a-potycka-s-frajirkem-supervaclav

Alesh

Ty to furt řešíš, patrně ve snaze obhájit si svojí závislost. 🙂
Upřímně řečeno, je mi úplně jedno, jestli někdo kouří nebo ne, pokud to není můj nezletilý potomek. Mě kuřáci nevadí, co mi ale vadí je smrad a je jedno jaký. Vadí mi když soused pálí listí, zrovna když se dá venku hezky sedět, vadí mi když někdo topí „cvičkama“, vadí mi když jedu na kole a předjede mě trabant, vadí mi, když mi někdo kouří pod nos, vadí mi, když si někdo krutě uprdne apod. 1) je to o intenzitě, čili jak moc to všechno smrdí, 2) každému smrad vadí a řekni, že ne? Čili problém není kuřáci/nekuřáci, problém je smrad. Jak by se ti třeba líbilo, kdyby jsi zrovna obědval a já bych přišel a těsně vedle tebe si krutě uprdl, šťastný bys z toho asi nebyl, viď? 🙂

Questman

Záleží na člověku. Mě jako nakuřáka někdo kdo v místnosti kouří nejen vadí ale i ohrožuje na zdraví. Někdo kdo si venku projede s motorkou nebo sní půlku prasete mě může štvát nebo dráždit ale přímo mě neohrožuje. Nekuřák má právo být ve výhodě jelikož on nikoho na zdraví neohrozí (většinou) naopak kuřák si za svůj zlozvyk může sám a nemá právo vnucovat ho jiným
(např. kouřením na veřejných místech apod., nemyslím tím místa pro kuřáky vymezená jako například hospody, restaurace a ulice) Je to jako bych byl já nymfoman a tak bych si zašel za přítelkyní do školy a začal s ní přede dveřmi souložit a chtěl, aby všichni ostatní nenymfomani odešli protože já jim to nevnucuji.

Valky

Znám spoustu lidí, kteří jsou trošku víc při těle a nenávidí hubené lidi a naprosto jimi pohrdají. Já jsem měla až do dospělosti problémy s váhou – nemohla jsem za boha přibrat ani deko a to jsem od nich slyšela jen to, jak jsem hnusná anorektička! Moji rodiče jsou kuřáci, ale kdyby někdo přišel a začal kouřit u nich v obýváku, tak by jim to rozhodně vadilo, protože oni doma v bytě nekouří – chodí na balkón. Znám spoustu lidí, kteří milují auta a opovrhují lidmi, kteří jsou raději pěšky. Znám workoholiky, kteří nenávidí líné lidi.
Já někouřím, když přijdu do baru, je mi to jedno, že tam lidé kouří – to k tomu patří. Ale podnik musí mít dobré odsávání, jinak se tam za chvíli nedá dýchat. Mám astma a alergie. A vadí mi, když někdo si stoupne vedle mě a zapálí si, aniž by se zeptal, zda mi to nevadí. ;) Nejde o toleranci – ať si kouří, je mi to fuk. Tady jde o to, že já si tím sama zdraví neničím, tak proč mi to dělá někdo jiný? To je sobeckost od kuřáků – né netolerance od nekuřáků!

arygnoc

musím se přiznat:
nejsem tolerantní.

nesnáším huliče trávy, zejména ty mladé.
a narkomany vůbec.

na druhé straně jsem ochoten tolerovat alkohol (ne opilost, ale pivo, dvě – ale ne za volantem, v práci), občasnou nedochvilnost, prostě ty běžné lidské slabosti.