Avatar uživatele
anna.m

Nesvítí jen některá světla v bytě

Přestala svítit světla jen v některých místnostech, zkoušela jsem pojistky, vše v pořádku a žárovkami to také není. Čím to může být?
Doplňuji:
Jističe jsem všechny vypla a zapla, včetně hlavního.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4260 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Chyba může být v rozvodu (přerušený vodič nebo svorka v krabici ve zdi). Práce pro odborníka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Nevím jak „pojistky“ zkoušelas, proto dodám, že se to všeobecně dělá dělá tak, že jeden jistič po druhém vypneš a zapneš, stejně tak hlavní jistič a navíc ještě jistič na chodbě. Samozřějmě, pokud máš jističe řádně popsány, nemusíš klapat se všemi ))
Pokud toto skutečně nepomůže, zavolej elektrikáře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mapel

Kdy byla naposledy provedena revize a zda někdo průběžně kontroloval instalaci. Vím, že pro domovní elektroinstalaci není předepsaná periodická revize, ale někdo si jí nechává dělat, případně jen základní kontrolu.

U světel se jedná hlavně o závadu v připojovacích krabicích, kde jsou průběžné spoje a některý se uvolnil, případně u TNC došlo k přerušení PEN a u TNS mohlo dojít k přerušení PE. Na dálku nelze možno určit závadu. Pokud mi napíšeš místo bydliště, mohu doporučit nějakého elektrikáře. Pokud nemáš aspoň základní znalosti (z dotazu je je jasné, že nemáš) nedoporučuji vlastní opravu.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Co ostatní spotřebiče, zásuvky?
Mohla vypadnout jenom jedna fáze, nejčastěji nožová pojistka na baráku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Tedy, páni elektrikáři, já tomuhle moc nerozumím, ale nemůže „odejít“ samotný jistič?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Nutno přrkontrolvat celou cestu proudu od jističe přez odbočovací krabice, vypínače a spotřebyče. V paneláku to bývá uvolněný drát v krabicich u dveří pod vypínačem :Hkiníkové dráta se časem uvolňují, jiskří až se upálí. Řešíl bych to tím vypnout hlavní jistič u elektromněru a všechny šroubky v krabicích a vypínačích bych utáhl.Po zapnutí vzal zkoušečku a vše přemněřil.Nejed­nodužší je pozvat nějkopho kdo tomu rozumí. Elektrikář.

před 4234 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek