151kbar151

Nesnáším slovo vygooglit

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ano

Pro zajímavost:
Co na to jazykovědci? Pokud se užívání slova google v českém jazyce udrží, do Slovníku spisovné češtiny toto slovo jednou rozhodně vstoupí v počeštěném tvaru gúgl. Jakkoliv to dnes – zejména starší generaci – může připadat z estetického hlediska nepřijatelné.

Další odpovědi
GM

Ne

Tohle slovo je mi úplně lhostejné.

iwetax

Ne

Nijak mi to nevadí, někdy ho i použiju v mysli

quentos

Ne

vygooglit mi nevadí. Na oplátku nesnáším slovo „super“ nadužívané nejen dnešní mládeží. Jako bychom neměli spoustu krásných pozitivních českých přívlastků.

dědapetr

Ne

Je to jen slovo nic víc,

led

Ne

Kľudne môžte použiť „výraz ryze český: vyhledat“ predsa nemusíte googliť, yahoovať, seznamovat, a podobne. všetko je tento jeden výraz: Vyhledat

venkovan

Ano

Ano, ale beru to jako slangový výraz počítačové generace která nezná české slovíčko „vyhledat“.
Pořád na něj jsem méně alergický než výraz „pracujeme pro vás“ od našich politiků.

Ponytail

Ne

To mi nijak nevadí. Co mi hodně vadí je „vykomunikovat“.

baghira

Ne

Jazyk se vyvíjí, nová slova se vytvářejí, jiná zanikají. Je to normální proces, a žádné nesnášení s tím nic nenadělá.

Vytváření nových slov z názvů firem je celkem běžné – ohol se žiletkou, vyluxuj a neřeš to :)

anonym

Ano

Ale beru jej jako venkovan, tzn. jeden ze zaběhlých novotvarů.
Je fakt, že vyhledat je příliš obecné, vyhledat googlem zase dvouslovné, tak si to prostě zkrátili. Ve slovníku sice zatím není, ale používají ho i admini na Wigipedii.
Některá slova v IT ani nemají česká synonyma, např. odkliknout. Přitom původní čeký klik má význam cviku.

Andělé

Ne

robosobo

Ne

vůbec mi nevadí je to příjemné když mi někdo opoví tak si to vygoogli.

Katusa

Ne

filva

Ne