michalds

Nepřipadá vám to kruté, že život končí smrtí?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nepřipadá. Čím jiným by měl končit?

Další odpovědi
marci1

Nepřipadá. 🙂
„Smrt není pro nás ničím, neboť pokud žijeme, není přítomna, a když je přítomna, již zde nejsme.“
Epikúros ze Samu

annas

Smrt je konečná stanice, jednou dohoří naše svíčka a skončí naše pozemská pouť …

Smrt je často milosrdná, krutější je umírání v bolestech stejně jako bát se smrti

„Život je běh ke smrti, běh, ve kterém se nikdo nemůže třeba jen na okamžik zastavit nebo zpomalit.“
Aurelius Augustinus

Altair-AC

Ne, je to přirozenost sama.

briketka10

Nikoliv.
Život začíná zrozením a končí smrtí.

Kepler

Kruté ne, jen nevyhnutelné. Taky je to jediná spravedlnost na tomto světě, protože to potká každého. Málokdo se s tím smiřuje, taky bych se ještě rád dožil přistání lidí na Marsu, ale co už? Jediná útěcha pro každého může být, že se nedožije časů horších nebo snad i příšerných.

dubraro

Připadá, ale nic s tím nenadělám.

WhiteCrow

Já říkám, že člověk umírá celý život, smrt ho jen ukončuje…

Drap

Ne, je to přirozené.

quentos

Ne, proč? Přečti si Čapkovu „Věc Makropulos“ a třeba změníš názor.

johana 56

Nepřipadá. Smrt je poslední splátkou dluhu za možnost žít.

"Konáš-li svou povinnost, budiž ti lhostejné, zdali přitom strádáš zimou či vedrem, zda -li jsi ospalý či dost vyspalý, zdali tě zahrnují hanbou či chválou a zdali umíráš či konáš něco jiného. Neboť také umírání je jeden z našich životních úkolů, proto postačí také v této věci dobře splnit svou povinnost.“
Marcus Aurelius

zjentek

Kruté… vona otázka zní, čím jiným by měl život končit lépe.

My lidé svým přemýšlením často zlikvidujeme už dávno geniálně vymyšlené.
Tak přemýšlej, třeba na něco přijdeš ;)

Mě napadla nějaká konzervace, zakuklení sebe, kde bych „navěky“ vnímal vývoj, pěkně vleže, bez pohybu. Musel bych bejt ale na zádech, abych měl základní informace z vesmíru. Leště jsem nedoladil, v kolika letech bych se zakuklil, abych ten nekonečný vjem měl co nejkomfortnější. Paralýza, která nemá konce- neodvolatelná.
Kdybych byl fyzicky v týhle fázi a přemejšlel dál, vymyslel bych smrt ;)

Hapiky, zajímavá teorie, jenže aby vůbec měli zájem nás pozorovat, muselo by jim zůstat i vědomí, aby si třeba tvůj praděd o tobě mohl říkat- ty hajzliku, ty to tam teda vedeš…

A pokud maj to vědomí, myslíš, že tam na druhý straně jsou i tací, kteří si tam třeba říkaj- tááák a teď vám tady teprve ukážu, co jsem vám chtěl dokázat tam v tý první fázi, ale nevyšlo mně to a tak teď vám to ukážu i s úrokama! ;)
To by asi nebylo kam spěchat, žejo… žádnej očisteč, ale pěkně na svym písečku na věky věků… kapitalismus v záhrobí ;)

ina

Že končí smrtí ani ne,ale spíš jak končí.

hapiky

Smrt je jen přechod. Problém je, že nevíme kam. Výhodou té druhé strany je, že zřejmě za určitých okolností nás mohou stále pozorovat, my je v žádném případě

Zjentek: Právě je to zřejmě jen to vědomí které přežije s přibližnou celkovou podobou zemřelého těla, si myslím.

Jan Kunčar

W:Shakespeare, Hamlet (královna říká): Je to tak běžné: Živí musí zemřít.

Smackdown

Pak začíná ta pravá párty kterou si měl člověk užívat za života.

richardad

Krutější je, že život končí stářím. Smrt je pak jen následek stáří a nechuti pokračovat dále. Věděli jste, že život je lidem nedobrovolně zkracován. V závodních, školních jídelnách i ve veřejném stravování a rychlých občerstveních se používají potraviny urychlující stárnutí.
Článek: Které potraviny zpomalují stárnutí a které zkracují život? Pozor! Je to naopak. Stárnete rychleji
http://stalem­ladi.cz/ktere-potraviny-zpomaluji-starnuti-ktere-zkracuji-zivot-pozor-naopak-starnete-rychleji/

jiri Linhart

Proc kruty ? Jak bys ho chtel zakoncit ? Je to priroda a umirat se musi ! Kdyby tady kazdej byl do stovky,museli by vedatori najit jinou planetu. Tahle by byla jaksi precpana. Smrti se nebojim,nepremyslim o tom. Az to prijde,tak to prijde. Co nadelas ? Mit 100 a vice let ? Nechci bejt scvrklej a vyschlej !

John Wick

To je normální a čeká to každého.Hlavně aby to nebolelo,nebo aby člověk nebyl roky v komatu a vnímal a nebo z něho byl nějaký živoucí květák.Ovšem,žít co nejdéle v relativně dobrém zdraví a potom zemřít ve spánku,to je přání asi všech lidí.

čulda

kruté mi připadá, že rozsudkem smrti je samo narození – a o tom si nemůžeš svobodně rozhodnout ! – zatímco o způsobu smrti ano.

Tarzan

Kdo by chtěl pracovat do konce věků ?

luckykubrt

Ano, je to kruté. Ale nebude tomu tak vždy. Při příchodu Pána Ježíše Krista a jeho tisíciletém panování bude smrt navždy odstraněna. 🙂

michalds

Moje idea: život by měl končit životem.

quentos

No to je teda moudro :{D> a jakpak by sis to tak asi v praxi představoval?

michalds

Věčný život, neboli nesmrtelnost.