Pokročilý

nepodání danového přiznání

Ahoj, můj kamarád podnikal od března - do sprna... neplatil si sociální a zdravotní.. a ted se má podávat danové přiznání. Jaký je postih, kdyby ho nepodal? a co bude mít problém že nemá zaplacené socilání a zdravotní? já jsem všechny tyto doklady dávala

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Dobrý den. Váš kamarád byl ze zákona povinen se jako OSVČ přihlásit jak na OSSZ, tak na zdravotní pojišťovně.
Daňové přiznání musí podat, pokud překročil nezdanitelnou výši příjmu, t.j. za loňský rok 15 tisíc Kč.
Pokud nepodá daňové přiznání, musí podat prohlášení o tom, že příjmu 15 tisíc nedosáhl. Nemá-li pozastaveno nebo zrušeno podnikání, FÚ na tuto skutečnost přijde a vyzve jej k podání daňového přiznání. Je vysoká pravděpodobnost, že kvůli nedodržení termínu podání DP bude kamarádovi účtována pokuta.
OSSZ a ZP - přihlásit se OSVČ musí do 8 dnů. Do 8 dnů musí také hlásit veškeré změny.
Jednalo-li se pouze o 6 měsíců, jak uvádíte, tak bych kamarádovi doporučila vyplnit formuláře DP a vyúčtování ZP a OSSZ, spočítané částky uhradit a jít se na obě instituce slušně omluvit a dohodnout o tom, aby mu odpustili penále. Na OSSZ to pravděpodobně neprojde. U zdravotní pojišťovny nějaká šance bude.

Další odpovědi:

Bronzový

Nepřemýšlet a podat do konce března.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.