Avatar uživatele
Ušel ventil

Není náhodou Senát odkladištěm starých politiků a neměl by být zrušen?

Proč si tedy narozdíl od odpovídajících zde,na Novinkách přeje 90 % odpovídajích zrušit senát .

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2032 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ne - je potřebný

Někteří uživatelé se zaboha nenaučí správně sestavovat anketu, taky mi schází „jiná odpověď“. Dřív jsem si taky myslel, že je to trafika pro neúspěšné politiky, ale pak jsem změnil názor. Svou potřebnost už párkrát dokázala, Senát nadbytečný není.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Ne - je potřebný

Senát je podle mě velmi důležitý. Je třeba si povšimnout, jak vypadá rozložení sil moci výkonné, zákonodárné a soudní. Vládu má Bureš, sněmovnu má Bureš. Policii má Bureš. Soudy má Bureš. Prezidenta ovládá Bureš… Senát je poslední pojistka k tomu, aby nedostal absolutní moc.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ano - zrušit Senát

I když senát jednou vrátí zákon do sněmovny, ale ta jej opět prohlasuje, tak tím celá moc senátu končí. K čemu to tedy potom je?

Upravil/a: autacek

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Ušel ventil Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ne - je potřebný

Chybí kolonka jiná odpověď.
Tak jak byl senát nastaven je prospěšný a potřebný. Tak jak ale funguje, mě někdy připadá, že je zbytečný a pokud by se zrušil, nic podstatného by se nedělo. Změna by byla pouze ta, že by přibylo do státního rozpočtu několik miliard.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Je mi to jedno

vzhľadom na to, že žijem v ďalekom zahraničí, je mi to jedno.
Ale keď občas v médiách sledujem informácie zo Senátu, zisťujem, že Senát ČR nie je ojedinelý jav vo svete, ale podobne sa správajú aj v iných voliteľných najvyšších orgánoch demokratických a aj toho najdemokratic­kejšieho, štátoch sveta.
Otázku nielen tohto charakteru, ale aj napríklad otázku: „je potrebné mať toľko politických strán, keď mnohé majú zhodný program?“, treba vkladať vždy pred voľbami do zastupiteľstiev všetkých stupňov..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Ne - je potřebný

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Ne - je potřebný

Ne – je potřebný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mzm

Ne - je potřebný

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Ne - je potřebný

0 Nominace Nahlásit