Ušel ventil

Není náhodou Senát odkladištěm starých politiků a neměl by být zrušen?

Proč si tedy narozdíl od odpovídajících zde,na Novinkách přeje 90 % odpovídajích zrušit senát .

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne - je potřebný

Někteří uživatelé se zaboha nenaučí správně sestavovat anketu, taky mi schází „jiná odpověď“. Dřív jsem si taky myslel, že je to trafika pro neúspěšné politiky, ale pak jsem změnil názor. Svou potřebnost už párkrát dokázala, Senát nadbytečný není.

Další odpovědi
Edison

Ne - je potřebný

Senát je podle mě velmi důležitý. Je třeba si povšimnout, jak vypadá rozložení sil moci výkonné, zákonodárné a soudní. Vládu má Bureš, sněmovnu má Bureš. Policii má Bureš. Soudy má Bureš. Prezidenta ovládá Bureš… Senát je poslední pojistka k tomu, aby nedostal absolutní moc.

autacek

Ano - zrušit Senát

I když senát jednou vrátí zákon do sněmovny, ale ta jej opět prohlasuje, tak tím celá moc senátu končí. K čemu to tedy potom je?

Drap

Ne - je potřebný

Chybí kolonka jiná odpověď.
Tak jak byl senát nastaven je prospěšný a potřebný. Tak jak ale funguje, mě někdy připadá, že je zbytečný a pokud by se zrušil, nic podstatného by se nedělo. Změna by byla pouze ta, že by přibylo do státního rozpočtu několik miliard.

led

Je mi to jedno

vzhľadom na to, že žijem v ďalekom zahraničí, je mi to jedno.
Ale keď občas v médiách sledujem informácie zo Senátu, zisťujem, že Senát ČR nie je ojedinelý jav vo svete, ale podobne sa správajú aj v iných voliteľných najvyšších orgánoch demokratických a aj toho najdemokratic­kejšieho, štátoch sveta.
Otázku nielen tohto charakteru, ale aj napríklad otázku: „je potrebné mať toľko politických strán, keď mnohé majú zhodný program?“, treba vkladať vždy pred voľbami do zastupiteľstiev všetkých stupňov..

jáára

Ne - je potřebný

Rokio

Ne - je potřebný

Ne – je potřebný.

mzm

Ne - je potřebný

Arne1

Ne - je potřebný