annas

Nemohu si vzpomenout na čínské město,ve kterém se udržují ruské tradice a proč?

Děkuji i za odkaz.

Nejlepší odpověď
vagra

Myslím si, že jde spíš o město přezdívané -„Moskva východu, Paříž Orientu, Perla na labutím krku“ – to všechno jsou označení čínského města Char-pin.
První Rusové, kteří se zde usadili, byli inženýři a dělníci, budující na konci 19. století Východočínskou železnici, která výrazně zkrátila cestování mezi Petrohradem a Vladivostokem.Ruská komunita v Char-pinu byla kdysi největší mimo území někdejšího Sovětského svazu.
Současná metropole nejchladnější provincie v Číně, Chej-lung-ťiang, kde teploty v zimě padají až k minus 50 stupňům Celsia, je totiž proslulá novorenesanční architekturou a ruským vlivem. Prakticky nikde jinde v Číně už dnes nenajdete místo, které si stále udržuje ruské tradice. živoucím skanzenem ruské kultury, kuchyně i umění. Hlavní ulice lemují obchůdky s vodkou a čokoládou, tradičními matrjoškami i kožešinovým zbožím.

Zdroj: kráceno z-http://www.roz­hlas.cz/svet/por­tal/_zprava/323705

Další odpovědi
hanulka11

Čínský Char-pin

komunita v Char-pinu byla kdysi největší mimo území někdejšího Sovětského svazu. Nyní už tu, až na pár tanečnic předvádějících své umění v nočních barech, nikdo z Rusů nežije. Přesto je tato metropole provincie Chej-lung-ťiang živoucím skanzenem ruské kultury, kuchyně i umění. Hlavní ulice lemují obchůdky s vodkou a čokoládou, tradičními matrjoškami i kožešinovým zbožím. Na Slunečním ostrově existuje Stalinův park a místní Číňané dávají ruským jídlům přednost před domácí kuchyní. Dokonce se do jejich slovníku dostalo i slovo „chléb“ – lie-pa

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/svet/por­tal/_zprava/323705?sec­tor=12

iceT

Máte na mysli toto město?
Charbin
Tradice ledových festivalů v Charbinu se datuje od roku 1963 a nyní patří mezi čtyři největší ledové a sněhové přehlídky na světě. Ročně ho navštíví téměř milion lidí, mezi nimiž podstatnou část tvoří čínští turisté z teplejších částí země, pro něž je sníh a led nevídaným jevem.

Festival také pomohl propagovat pověst provincie Chej-lung-ťiang coby střediska zimních sportů a Charbin se podle dostupných informací hodlá ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2022.

Sníh a led ale nejsou jedinou přitažlivou stránkou Charbinu. Stejně jako třeba Šanghaj má toto město za sebou historii mísení zahraničních vlivů. Až do konce 19. století přitom nebylo ničím víc než rybářským přístavem, ale výstavba železnice z ruského Vladivostoku v roce 1896 změnila Charbin v jedno z nejkosmopolit­nějších měst Číny.

Historie města

Jako první sem dorazili ruští obchodníci a Židi prchající před pogromy. Pak – po vypuknutí ruské revoluce – se Charbin stal útočištěm pro ty, kdo utíkali před bolševiky. Do poloviny 20. let minulého století už Charbin nazývalo svým domovem více než 100.000 Rusů.

Mnohem méně vítaná tu byla japonská armáda, která na jižním předměstí Charbinu v 30. letech otevřela nechvalně proslulý koncentrační tábor, z něhož je nyní muzeum, které mrazí víc než počasí. Ruské dědictví v Charbinu zastupují nyní opuštěné ortodoxní kostely a bývalá synagoga se změnila v muzeum mapující židovskou minulost Charbinu.

Zdroj: http://cestova­ni.tiscali.cz/cin­ske-mesto-charbin-se-rozzari-festivalem-ledovych-soch-61683