Leunka

Nemohu pořádně otevřít pusu, říkají vypadlí pant ?

Dobrý den, občas mi stávalo že mi vypadnul pant, tedy nemohla jsem pořádně otevřít pusu (jen na 2 prsty). Rodiče mi říkali že mám vypadlí pant ale nějak sem to neřešila vždycky se to tak do max 10 minut vrátilo zpět a v pohohdě. Ale v noci na štědrý den jsem spala na boku a od té doby se to nevrátilo, nemůžu se pořádně najíst gord včera to bylo.. jak sem si krájela cukroví na malé kousky abych aspoň o tohle nepřišla. Ale do teď se to nevrátilo zpátky, a to je 25.12. sedm večer, tak mamka řekla že ráno pojedem do nemocnice aspoň nám kdyžtak poradí. Jinak nebolí mě mandle nic, jen když jím tak občas něco tiše křupne a trochu mě ten pravý pant bolí, když se usměju tak mám křiví úsměv.. nemáte zkušenosti? Nevíte co s tím? Já sama nemusím doktory a nejsem nějak nadšená z té možné návštevy nemocnice.. Lea 13 let

Odpovědi
JájsemRaibek

Dobrý den je to již druhý týden co se mi zasekl čelistní pant. Pusu otevřu jen tak na 50%. Tento problém jsem měla již před měsícem. Byla jsem s tím u své paní doktorky a ta řekla, že to chce teplo a přejde to samo, byla jsem i na RTG. Po týdnu mě to přešlo. Ale ted se mi to zdá horší a trvá to přes dva týdny. Mám hrozný strach z rakovin a tak podobných nemocí předem moc děkuji za radu.
Odpověď odborníka:

Jedná se zřejmě o mělkou jamku čelistního kloubu mezi lební kostí a dolní čelistí, kde zřejmě dochází k částečnému vykloubení. Úplné vykloubení by zřejmě nedovolilo pohybovat dolní čelistí vůbec. Bylo by potřeba navštívit krajské pracoviště a to stomatologii a chirurgii, kde by provedli vyšetření a kontrolní snímek i ve více polohách kloubu. Posoudí se tak stav kloubní jamky i hlavice a funkce tohoto kloubu. Na nádor při těchto potížích nepomýšlíme. Podle výsledku další léčba, je možné i napravení případného posunu a provence opakovaných vykloubení.

Mimochodem to „í“ ve slově vypadlý je hrozné.

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/celistni-pant-70916

Cenobita

V některých případech to bývá zánět zvukovodu nebo středního ucha, ten pak ovlivňuje i žvýkací svaly v čelisti a ústa nejdou otevřít. Může to ovlivnit i zánět v krku, kdy se zvětší lymfatické uzliny.

ivzez

Je jedno, že nejsi nadšená z návštěvy lékaře,
jistě je ti jasné, že je nutné problém řešit.

A pozor na pravopis a na rozum!
VypadlÝ rozum by byl horší než vypadlÝ pant.

Štědrý večer s malým „š“, nerozlišuješ tvrdá a měkká
přídavná jména, … měla bys zapracovat na češtině…