Někdy se ptám, jak může skladatel hrající na varhany tak rychle zapisovat noty.

Nebo si pamatuje to co zahrál? Nebo napíše noty předtím než zahraje?
http://www.you­tube.com/embed/mGqrPmhG­c_s

Nejlepší odpověď
led

Hrá myšlienku. A myšlienku si pamätáte…
Poháriky má uložené podľa vydávaného tónu. Je to otázka sluchu, citu a spolupráce. Slovom umenie.

Pri skladaní hudby sú dve možnosti:
1 – Vznikajúcu myšlienku si prehráva v hlave a zapisuje na papier. Potom zahrá z papiera
2 – Mylienku vkladá do nástroja, počúva a ukladá do pamäti. Po krátkej prehrávke si ju zapíše na papier.