Megaloman

Co zajišťuje největší podíl z daňových příjmu státu?

  1. soustava spotřebních daní
  2. DPH
  3. sociální pojištění
  4. daň z příjmů

Můžete mi někdo prosím poradit :)? Děkuju moc.

Nejlepší odpověď
Pepa25

http://www.fi­nancnisprava.cz/cs/da­ne-a-pojistne/analyzy-a-statistiky/udaje-z-vyberu-dani
První excellová tabulka v odkazu je kompletní přehledná statistika inkasa daní za ČR. Zvládneš si to vyhodnotit sám, že ano?

Další odpovědi
mosoj

No na to ,že by to měla být oficiální tabulka tam postrádám spotřební daň na alkohol, pohonné hmoty cigarety ......

Jednoznačně DPH. Tato daň je charakterizována několikanásobným výběrem daně na jeden výrobek.

Potom bych dal tu spotřební daň.

McArthur

Z běžných daní to je určitě DPH, která nejvíce plní státní kasu. Pokud ale vezmeme do úvahy i sociální pojištění jako daň, potom vede sociální pojištění.