kurec

Nejsou vlastně všechny kulturní zvyky divné?

Pro čechy nejsou české zvyky divné protože jsme češi avšak z pohledu světoobčana jsou všechny kulturní zvyky divné protože mluví několika jazyky zároveň a např. má rodinu rozdělenou ve více než 2 státech zároveň a s velkou pravděpodobností i velice hodně cestuje mezi státy.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nejsou. V podtatě skoro celá kultura jsou zvyky (pro příklad jazyk, písmo, nábožesntví a různé praktiky, medicína a lékařské postupy, umění, kuchyně, styl života, bydlení a stavebnictví, vztahy a jejich podoby/projevy).
Některé lidové obyčeje, tradice napříč světem mohou působit divně. Pro nás jejich, pro ně naše… to je ta rozdílná kultura. Někde nějak se k tomu zvyku přišlo, též se mohl nějak vyvíjet a užívá se, děje. NĚJAK lidstvo funguje a každá společnost/kultura má to „svoje“, co uznává, dělá, vytváří, komunikuje mezi sebou, organizuje se.

Další odpovědi
ten který je

Ne,není to divné.

elkon

Každý národ má nějaké své kulturní zvyky, založené na dávných tradicích. Není na tom nic divného.

zjentek

Jedna žena pro pána a fertig. Tak to je hodně divné.