Mítal

Nejedou mi hry na windows 8

Ahoj, takze, koupil jsem si nový počítač s win 8, ale když tam nainstaluju nejakou hru (např. minecraft nebo counter strike) tak jak se hra stáhne, tak na ni kliknu a jede… ale kdyz ji vypnu a pak ji chci znovu zapnout tak se ukaze jen u mysi takove to male kolecko ze se neco nacita tak na pul sekundy, pak to zmizí a nic se nedeje. Zkousel jsem to spustit jako správce, ale to taky nejde… Kamarádka má teké win 8 už asi 2 měsíce a říká že jí to tak taky dělalo, ale že po pár dnech to přestalo a jelo to normálně… Jenže já se bojím že se to nezpraví… Prosím, nevíte co s tím? Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Bedy

Kdyžtak zkuste nastavit spouštění v režimu kompatibility Windows 7 (kliknout na spouštěč pravým tlačítkem myši, vzolit Vlastnosti-Kompatibilita). Windows 8 na hry prostě ještě není, není to ještě tolik vyladěné.
Doplňuji:
ge0rge: Zase bych nevyhazoval další peníze za Windows 7. To už je lepší to chvíli vydržet na Windows 8, než vyjdou další aktualizace a podobné. Pak už to bude v pohodě jako Windows Vista s SP2.

Další odpovědi
anonym

nový neznamená lepší, a o windows 8 to bohužel platí. Lepší jsou Windows 7 a osmičkami to microsoft opět trochu pokazil (podobně jako v době se na trh dostala neslavná Vista)
Doplňuji:
pokud máte tu možnost, zkuste systém přeinstalovat na windows7 budete řešit daleko méně problémů.