balca

Nejde mi mikrofon v OS Linux. Co s tím?

Dobrý den,poradil by mi někdo co mám dělat,když mi nejde mikrofon,který je zabudovaný ve web kameře.(video jde,ale ostatní mě neslyší)
Používám Linux Ubuntu 11.10,ve Win XP mikrofon šel.
Doplňuji:
Používám stolní počítač,kamera je zapojená do USB.
Kamera je WB-8300X 2MP Webcam značka myslím Trust.

Odpovědi
Michal Kole

Používej Windows 🙂 Linux má necelých 5% lidí 🙂

Výrobci sice linux podporují, ale méně, protože je to pro ně minorita.

Zkus aktulizovat. Kamera je zabudovaná v notebooku nebo přípojná na USB ?

Nějaká „no name výrobce“ bude asi větší problém

JanVal

Kamera je podle informací výrobce kompatibilní s Windows Vista nebo XP.

NotFound

Doporučuji se spíše zeptat na fórech podpory Ubuntu .. tipl bych to na nějaký problém v konfiguraci zvukoveho serveru pulseaudio, u skype s tim po instalaci vzdycky valcim.
Rada z google: May need to enable audio in system> preferences> sound> input. (může být třeba zapnout zvuk v systém> předvolby> zvuk> vstup)