VojtěchKubán

Nefunkční mikrofon iPhone 8

Zdravím. Než se pustím do opravy tak bych chtěl vědět váš názor na tento problém jestli je nějaký rychlejší způsob jak toto vyřešit. Jde mi o to že od doby co mi telefon vypadnul z kapsy na asfalt mi nefunguje spodní mikrofon telefonu… tedy alespoň z části nefunguje. Telefon dopadnul přímo na levý spodní roh telefonu. Mobil byl v krytu ale i přes to je hlinik lehce odřený. Na druhý den jsem si všiml že mi aplikace Messenger nezaznamenávala zvuk při hlasové zprávě. To samé instagram, snapchat, whatsapp a další aplikace. Ani záznamník od applu nezaznamenává žádný zvuk, ale při hovoru přes sluchátko mikrofon normalne funguje, když ale přepnu hovor na hlasitý tak už přestane fungovat. Nedává mi moc smysl že by mikrofon fungoval jen někde… Kdyby nefungoval vůbec při hovoru tak bych se ani neptal a rovnou zahájil výměnu mikrofonu, nicméně příjde mi to dost zajímavé. Takže budu rád za vaše názory a popřípadě i tipy pokud vás něco napadne.

Odpovědi
aevul

Apple mluví o „mikrofonech“ (viz zdroj), takže si umím představit, že se jeden, používaný pro některé aplikace, poškodil, ale ten druhý přežil. Jak je to opravdu uvnitř řešené, to jsem nikdy nezkoumal.

Zdroj: https://suppor­t.apple.com/en-us/HT203792

Schluker

Kdyz mi kdysi spadnul iphone na zem, tak se odpojil konektor fotaku. Treba je to to same a bude stacit telefon otevrit a konektor jen pripojit. Jenom pozor, mam pocit, ze na 8 je uz displej prilepeny a je potreba pak zase lepidlo aplikovat. A kdyz uz je clovek vevnitr, vyplati se vymenit baterku.