Avatar uživatele
IHOSTYLE

Po 15 sekundách ve vodě a vysušení nefunguje zvuk v mobilu, funguje pouze sekundární u selfie kamery. Co s tím?

Zdravím vlastním Huawei P20 Pro, aktuálně jsem ho měl na 15sec. ve vodě po vytažení jako vždy důkladně vysuším…
Bohužel asi jsem na to nějak doplatil, úplně přestal fungovat hlavní zvuk, funguje pouze sekundární u selfie kamery, nemáte někdo prosím radu než reklamaci?

Zajímavá 0 před 1936 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

A co ve sluchátkách? Neukazuje, že má aktivní HF? Někdy se může stát, že voda v konektoru způsobí, že si telefon myslí, že tam je zastrčenej konektor… Ještě malá otázka, jakou ochranu má telefon mít proti vodě? — už to vidím IP67…

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Pouhé vysušení nebyl správný postup. Okamžitě měla být vyndána baterie, koupel v destilované vodě a ihned v ethanolu. Už jsem si tak zachránil mobil, co mi spadl do WC.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Vzhledem k typu telefonu je Keplerova odpověď nesprávná. Telefon by měl být utěsněný a popisovaná manipulace by krytí poškodila. S trochou štěstí se telefon rozchodí po vysušení, jinak reklamace…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Keplere, tenhle mobil má údajně krytí proti vodě… IPX7. Mno… by mě zajímalo, co k tomu namáhání vodou píšou v návodu. To už hledat nebudu.

před 1936 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Nevím co je to krytí proti vodě IPX7, to neznám. Krytí může být taky jen proti stříkající vodě, nevím. V každém případě se ta voda asi do toho mobilu dostala.

před 1936 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

tabulka pro stupně krytí (IPxx) zde:
https://elektri­ka.cz/data/clan­ky/krip030918

před 1935 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

IPX7 je ponoření do vody 1m na 30 miut. Pozor na IPX8: „Ponoření podle údajů výrobce“. To otevírá výrobcům ještě přísnější klasifikaci. Nejsem si ale jist významem, dle mého skromného názoru to musí být víc, než IPX7, ale to jsem nikde nenašel. V jednom návodu bylo neomezený čas neomezeně hluboko. Cítíš jistě ten nesmysl. Jinak voda se nemusela dostat dovnitř, jak říkám, stačí voda na kontaktech konektoru. Pro telefon to není destruktivní, leč dočasně to jeho funkčnost může omezit. Já vim… Je to blbý…

před 1935 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek