Putin

Nefunguje mi stolní počítač, poradíte mi, co bych měl udělat?

Takže podrobnosti. Ještě asi před rokem jel, vše bylo v pořádku. Poté jsem ho odpojil a asi půl roku vůbec nepoužíval. Když jsem ho poté zapojil, tak prostě nejede. Je to dost starý počítač, ale jsou tam dost důležité dokumenty. Zdroj sice svítí, ale po zapnutí se nic nestane. Nevíte čím to může být? Nebo kde bych se mohl zeptat odborníků?

Nejlepší odpověď
gecco

Otevři kisnu a vyndej a zpět zandej všechny karty a konektory (přitom můžeš počítač i vyčistit) – dost často se něco rozpojí…
😉
Pokud to nepomůže, zkus disk připojit k jinému počítači – pro stažení dat.

Další odpovědi
jáára

to je přesně ono. odešla deska, nebo lépe zdroj. nepoužívané elity jsou vysušený a nefungujou. vyber disk, udělej zálohu a směr sběrný dvůr

Mates ty budeš radit ohledně počítačů? to se mi zdá, ne? Ty, kterej neví, že chladič se musí těsně dotýkat čipu. To je vrchol. Amatér radí

anonym

Že zdroj jede. Ale zásobuje vše jak má? (Nemusí jet jen jedna větev, či může být tato větev nesprávně zapojena.) Sedí kontakty spouště? Není pouze porušena dioda běhu PC? Je dobře upevněn chladič a CPU obecně? Jde proud do desky? Atd.

střevo

ty vole ten je jenom špinavej
rozšroubuj ho na půlku a dej ho do pračky vyprat při 30 stupních