Daniel16

Poradíte mi nějaký notebook do 10 000,– Kč, aby měl rychlý internet a aby se nesekal a měl velkou paměť?

Na značce nezáleží, jen aby byl kvalitní.
Doplňuji:
Alesh: Tak fajn, prostě nějaký notebook, rychlý a kvalitní, o takové odpovědi nestojím, pokud neumíš odpovědět, neodpovídej.

Nejlepší odpověď
Alesh

🙂 aby měl rychlý internet 🙂
do 10 tis. aby byl kvalitní 🙂 nesekal se a měl velkou paměť 🙂
Dávám ti bod za pobavení. 🙂

Další odpovědi
anonym

Ad doplnění – základem je umět se zeptat…
Vědět nač se ptáš a dokázat to, nač se ptáš, zformulovat…
:-O
Co to znamená:

  • „velkou paměť“? – velkou vůči čemu a proč?
  • „rychlý internet“ – závisí zejména na poskytovateli – v podstatě každý notes ma dneska přípojné periferie tak výkonné, že je běžně poskytovaným připojením nejsi schopen využít.
  • „aby se nesekal“ – při vhodně voleném a nakonfigurovaném software se ti sekat nebude, pokud jej ale zaplácáš peetchovinami, bude se ti sekat každý

___
Zejména by sis měl ujasnit (a v dotazu sdělit), k čemu jej potřebuješ (nemyslím ohromování spolužaček – ale provozovaný soft) – od toho se pak odvíjí potřebná konfigurace HW (nezáleží jen na velikosti paměti, ale i rychlosti procesoru, disku, grafické karty…). A teprve od toho se odvíjí cena.
V případě, že jsi cenou limitován, musíš o to bedlivěji sledovat nutné parametry pro provoz SW (čili bez definování oněch programů nevíš nic!).
:-O

huxa

Rychlost internetu? Ta víceméně vždy závisí na rychlosti tvého připojení, ne na zařízení, síťové karty mají vždy minimálně i u těch nejlevnějších modelů více, než 70Mb/s.
Chceš ho na hry? Kancelářské balíky, výdrž?

Sarrow

V první řadě bych si pořádně rozmyslel zda je pro tebe mobilita důležitá, protože v téhle ceně si koupíš „dobrý“ notebook tak maximálně na média a kancelářské potřeby.

Pokud si chceš hrát, tak si kup tablet, nebo si ještě pár tisíc našetři a kup si stolní PC.

McArthur

V podstatě souhlasím s mowla, který píše vše podstatné. Ve své otázce si protiřečíš, protože chceš za málo peněz hodně muziky. Pro mě je dostatek paměti na 8 GB RAM, pro Tebe může být i jen 4 GB RAM. Pokud myslíš paměť na ukládání, tj. HDD, tak dnešní optimum je 1 TB. To může být ale málo, pokud začneš stříhat filmy. Ehm, na notebooku za 10000 Kč filmy stříhat nebudeš, protože to prostě ve slušné kvalitě a v dostupném čase zpracování nepůjde.

Ve Tvém případě nelze ani navrhnout konfiguraci, protože nepíšeš, na co ho chceš?

zjentek

za Aleshe:
https://www.go­ogle.cz/search?q=kva­litn%C3%AD+no­tebook+laptop&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a&channel=sb&gfe_r­d=cr&ei=oeeSU4KWNc6b_wa­K_4GwDg#channel=sb&q=nej­lep%C5%A1%C3%AD+kva­litn%C3%AD+no­tebook&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial