Nechali byste si, nebo necháváte si doma uklízet od cizího?

Chápu, že na to někdo nemá čas a raději si za to zaplatí, ale nechat si uklízet třeba 2× měsíčně a za tu dobu doma na nic nesáhnout, je za mě ostudné. Sám bych se propadl hanbou, mít doma „hnůj“ za 14 dní a že ho někdo doma má i za tak krátkou dobu. Prach, bláto, rozlité víno, poházené oblečení, nemyté nádobí, prostě všechno jak se položí, upadne, tak to zůstává.

Nejlepší odpověď
da ny

Ti, kteří jsou časově, často pracovně zaneprázdněni si nechávají uklidit (udržovat) domácnost dle svého uvážení a potřeby s ohledem na provoz v domácnosti. Starší podle zdravotního stavu a fyzických možností.
Drobnější, běžný úklid třeba zvládají sami, nemusí mít nutně doma hnůj.
K někomu chodí úklidová služba několikrát v týdnu, další žehlit prádlo…
Každého věc, nevidím na tom nic zlého 🙂
Známý chodíval do domácností provádět odečty (TUV), lidé žijí všelijak, spíše si na „pořádek“ příliš nepotrpí ;).

Další odpovědi
Awe

A proč ne? Neznamená to, že když něco například rozleju, tak to nechám dalších 12 dní do příchodu „uklízečky“. Jednu dobu sem to měl zavedené, neměl sem prostě čas každý týden utírat prach atd, tak proč bych si nezaplatil úklid?

KatkatkaW

Měli jsme doma úklidovou službu jen jedinkrát, po nehodě v domě. I za okolností, kdy jsem měla v hlavě úplně jiné věci, mi přišlo neskutečně ponižující, že mi někdo cizí chodí po pokoji, hrabe se mi ve věcech a čistí je.
Znovu bych si do bytu nikoho takového dobrovolně nepozvala, už vůbec ne kvůli vlastní lenosti.

anonym

Uklízím,když mám na to náladu a přinutím se a je.li to opravdu nutné,ale binec tu nemám.
Prach nenávidím stejně jako zvuk vysavače,ale někdy to dát musím.

iceT

V Anglii je nebo bylo toto celkem běžné, jednou jsem tam s kamarádkou chodila po cizích domech a pomáhala s úklidem po celým baráku, od nádobí od snídaně až po koupelnu a záchod.
Asi bych si někoho pozvala na velký úklid např po malování, před vánoci, ale nikdy jsem to nerealizovala.

arachis

Nechala,klidně. Ale ne nádobí za 14 dní. Požadovala bych umytí oken,vysátí závěsů (nejsou pratelné),vyčištění všech koberců mokrou cestou,přeleštění nábytku apod.

bolak

Je to o financích, pokud je nemáš a máš hodně volnýho času, tak si asi platit uklizečku za 200 na hodinu nebudeš, pokud bys měl ale třeba firmu v ceně desítek milionů nebo práci ve který bys vydělával za hodinu v přepočtu třeba 3.000Kč, tak půjdeš radši do práce za trojku na hodinu a zaplatíš si na to služku, než abys strávil tu hodinu (za kterou by sis ty vydělal 3 litry) mytím nádobí, žehlením prádla, čištěním koberců a tak podobně..

chachar1922

Asi by to musel být někdo aspoň trochu známý, nebo nějaká paní s recenzí, nikoho úplně neznámého bych si do bytu nepustila. A za další to jen kdybych prostě opravdu na to neměla čas. Jinak bych se chtěla o svůj byt starat sama.

lexx

cizího do bytu NEVER, darebů co kradou je plno, dá info zlodějům a je vymalováno

Luxx

pravděpodobně ne.. uklízení, praní, žehlení, vysávání atd. mě baví.. navíc jsem skoro pořád doma, takže se mám aspoň čím bavit

jinak souhlasím s názorem bolaka, to jestli si někdo najme uklízečku či ne, záleží i na tom nakolik si dotyčný cení svého času