friggo

nastavení PC

kdyz chci jako obvykle presunout slozku napr. z plochy do jine slozky, misto aby se opravdu presunula, jen se tam nakopiruje a original zustava na miste. v nastaveni sem nic nemenila, nevim, cim to je zpusobene, jak to prenastavit zpatky? diky
Doplňuji:
p858: mam win XP, konkrétně z plochy do složky na ploše (přímo složka)
chtěla jsem poradit s nastavením, jak to spravit, nepotřebuji opakovat notoricky známé ctrl c/x/v nebo jiné, ani nepotřebuju vědět, že to tak je, to vidím sama. děkuji za snahu

Odpovědi
JohnyCJ

přesunutí pouhým přetažením položky myší podle mě funguje jen v nejbližších adresářích, zkuste pravým tlačítkem myši kliknout na složku či soubor k přesunutí a vyberte „vyjmout“, v místě kam chcete soubor přesunout opět pravé myšítko a „vložit“ nebo se to dá jednoduše udělat kombinací kláves CTRL+X pro vyjmutí a CTRL+V pro vložení :)

anonym

pokud to děláte v pc.. tak by se měla přesunout.. pokud na flash apod. tak se složka vždy jen zkopíruje, pokud nedáte vyjmout/vložit

honza19hk

záleží na typu OS např windows Vista prof.ti tohle udělá a po přesunutí složky do jíného adresáře či podsložky ti na původním místě (v tvém případě Ploše)zustane tzv.originál a tam kde si ji přesunula je originál čislo 2(samozřejmě je blbost mít např.dva stejný originály obrazu to nejde ale v počítači to jde .TZN: když vytvoříš složku na ploše a přesuněš ji do jiné složky tak (a jeli přesunutá složka funkční) ji tu na ploše můžeš smazat.(doporučuji mazat až po ověření funkčnosti obou složek)