Godxon 1

Násilné hry

Chtěl bych poradit, je mi 12 a nemohu hrát střílečky a hry, kde je krev. Jak mám rodiče přesvědčit abych je mohl hrát?? Díky.

Nejlepší odpověď
Bedy

Podle mého názoru jsi opravdu na to ještě mladý. Lidi v tomhle věku jsou strašně zranitelní, snadno zmanipulovatelní a pokud toho člověka ta hra ovládne – jakože se to stává, tak ten člověk je úplně mimo realitu, na školu kašle a jde to s ním z kopce.

Prostě si hraj hry takové, které ti něco přinesou. Tohle ti nepřinese nic. A jen tak ještě taková malá poznámka – nemáš na práci nic jiného? Není lepší s klukama jít ven a zkusit třeba takový airsoft? Tam se taky střílí, ale to je o něčem jiným, jsi na vzduchu, máš dost pohybu a hlavně hodně zážitků. Počítačová hra, to je o ničem.

Další odpovědi
marci1

Nepřesvědčuj je, věř, že to rodiče s Tebou myslí dobře a dělají to ve Tvém zájmu. Zkus si zahrát raději na počítači třeba fotbal a nebo ještě lépe : zahrát si ho venku s klukama.

Half 2

Zkus vypnout krev a ukázat rodičům že tam není a pak si ji zapnout, nebo je důležitě přesvědčit že už je ti dost na to abys mohl hrát tokovéhle hry :D

Jarisak

Bedy to bere moc striktně. Já ve dvanácti hrál a nepozoruji na sobě žádné následky, každopádně sem tam se najde magor a o tom se pořád mluví, je to taková předposranost. No každopádně stejně musíš svoje rodiče respektovat, ono zase o tolik nepřijdeš.

Danča84

V podstatě souhlasím s Marci1 a Bedy, ale bohužel – píšete „jít ven hrát si s klukama“… To bude možná v dnešní době problém, protože dneska si děti už skoro venku nehrají, všichni sedí u fcb, her, chatů, a ideálně mít to všehno v mobilu, aby ani u stolu sedět nemuseli a mohli při fejsbukování ležet v posteli:-( A když se sejdou s kamarády, jdou ven? Ne, většinou jdou k jednomu z nich, hrát si na pc… Holt pokrok nezastavíme… Takže spíš být rodiči, místo do supermoderního mobilu s kdovíjakou vymožeností bych investovala do nějakého zájmového kroužku ideálně sportovního, a čas strávený u pc tím zkrátila. Za násilné hry netrestat, nezakazovat (zakázané ovoce), stejně si je kluk donese domů od kamarádů. Poočku sledovat aby se kluk do hry moc nevžil a měl i dost jiných zájmů. Pokud hra zůstane jen hrou a „neoblbne mozek“, není se čeho bát. Zakročit a hry zákazem omezit, jen jestliže synek sedí u pc víc než je zdrávo a nemluví o ničem jiném. Konec konců – nejsou to násilné hry, ale vůbec všechny pc hry, co jsou nebezpečné a návykové. Násilí je pro kluky víceméně přirozené – vy jste si nehráli na vojáky, neházeli po sobě v lese kde co, neprali se?

A konečně rada i pro Godxona: nevypínej krev, nelži rodičům že na pc děláš něco jiného bohulibého! Chovej se jako rozumný kluk, který si sice rád zahraje nějakou tu střílečku (řekla bych že to k Tvému věku patří), ale nežije jen pro ní. Dokaž rodičům že si hru zasloužíš, pomáhej jim – umyj bez řečí nádobí, setři prach, vynes smetí… Ideálně pravidelně dlouhodobě, ne jen nárazově než se hry dočkáš;-) Neseď u pc celé odpoledne, najdi si kromě vytoužené hry i jinou zábavu. Klidně pokud Tví kamarádi sami ven nechodí a sedí doma u pc a tv, vytáhni Ty je – na kolo, na brusle… Myslím že v pořízení tohoto Ti rodiče bránit nebudou. A navíc bonus – když nebudeš jen vysedávat doma ale budeš se hýbat, nevyroste z Tebe otesánek ale pěkný štíhlý chlap – a chceš se přeci líbit holkám ne?;-)