DaniSimk

Náplň práce farmaceuta?

Jaká je náplň práce tohoto povolání? Dostane se také k tzv. aplikované chemii, myslím využité v praxi, nebo pouze prodává paraleny a brufeny? Baví mě práce v laboratořích tak jestli se tam taky tak nějak pracuje:-) Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě i taková zaměstnání jsou u farmaceutů. Léky a léčebné přípravky se musí také vyrábět a proces a testování začíná v Laboratořích. Nehledě o výzkumu. I v samotných lékárnách se některé věci připravují.

Další odpovědi
marci1

Samozřejmě, že se v lékárně i některé přípravky vyrábějí.
http://www.oc­cupationsguide­.cz/cz/povol/po­volani.aspx?Par=160­.htm

mosoj

O tom nepochybuj. Není to o ničem jiném než chemii, matematice a fyzice.

anonym

„farmaceut“ je velmi široký pojem…
😉
Každopádně:

  • v lékárnách se nelaboruje, pokud je potřeba nějaký lék (obvykle mast) připravit, máš přesný postup, jak to udělat
  • pokud budeš mít slušné vzdělání a budeš dobrá, budeš moci ´tvůrčím´ způsobem pracovat i v labporatoři (VŠ v oblasti chemie, lépe matematiky)

cochee

Mám pár kamarádek, které pracují v lékárnách. Dneska už skoro nic ohledně laboratoře nedělají, i ten pos*aný peroxid vodíku chodí do lékárny už naředěný. To ovšem nevylučuje, že se to ve škole zatím furt učí a musejí to umět. (Zatím.)