Kepler

Nalétal vám v posledních dnech do bytu nějaký hmyz?

V mém případě skoro vůbec a připadá mi to dost divné. Akorát 5 dní po sobě, vždy mezi 15 – 16. hodinou na mně zvenčí nakukovala nějaká včelka Mája (fakt si nedělám srandu). Jednou jsem ji pustil dovnitř, hned zase vylítla ven a od té doby se už neukázala. Chudák, asi utrpěla šok, když si mně pořádně prohlídla.

Nejlepší odpověď
Malvína

Kromě extra velkých sršňů (máme někde na střeše hnízdo) hlavně berušky. Ty cizí – černé, oranžové, žluté. Svině jedny, jsou všude a štípou. Už s nimi bojuji asi třetí, čtvrtý rok, ale letos jich je enormní množství.

Další odpovědi
Ametyst

Málokdy, ale jsou to jen obyčejné i neobyčejné mouchy, protože máme bílé dveře, a právě tam se vyhřívají. Neobyčejné mouchy jsou hnědé a vypadají víc jako létaví lesní mravenci.

RyuzakiKate

No, už se poměrně rojí octomilky. Někdy před dvěma týdny se mi zamihotal před monitorem asi komáří samec nebo něco takového, takže kočičku popadly lovecký pudy a vlezla mi na stůl, kam nesmí, tak jsem ji sundala, jenže ona pak vyskočila někam na zeď mezi stolem a kytkama a shodila květináč, Zamioculcas se v půlce zlomil a nějakej list aloe se taky urval. Naštěstí se nic nerozbilo. Dneska mi před balkónovým oknem poletovala nějaká vosa, ale dovnitř se nedostala. na venkovním parapetu a na parapetu v ložnici mám nabité masožravky čekající na kořist, zejtra zkontroluju láčky špirlice :)

Justin1

To se u nás doma stává jenom výjimečně, protože v oknech máme sítě proti hmyzu. Podle mého názoru by bylo vhodné, aby všechna okna obytných prostorů byla konstruována tak, aby umožňovala instalaci sítí proti hmyzu, a aby tyto sítě do svých oken dávala i ubytovací zařízení. Když jsem někde na dovolené, tak nechci řešit, jestli se v pokoji budu dusit, nebo jestli se nechám obletovat havětí. Vzpomínám si jenom na jeden penzion, který ve svých oknech sítě měl.

zjentek

Málo. Hmyzu není. Což neplatí třeba pro mšice, sfině… ale ty naštěstí nelítaj do kvartýrů.

iceT

Ne, mám v oknech síťky, musela jsem je přidělat. Můj chlap se strašně bojí sršňů. Před pár lety k nám do ložnice vletěla sršeň, drahý ho zahnal do kuchyně, odkud jsem ho musela vyhnat já, protože on byl fakt potento. Tos měl vidět tu kovbojku. Z kuchyňskýho okna jsem musela síťku sundat a vyhnat ho ven a zavřít okno, aby se nevrátil, a ráno síťku vrátit a přidělat i do ložnice.

aliendrone

Hmm, nwm jak, ale jedna mrcha písklavá se mi dostala dovnitř (navzdory zasíťování, jenže to musím prakticky každý den na nějakou dobu otevřít, bo „údržba bylinek“ v truhlících). :(

Myslel jsem, že mi jebne, nedokážu spát, když to pískání „cucavců“ slyším. Takže jsem ložnici „vyRAIDil“, jenže prostě mi nějak nedělá dobře pach insekticidů ve sprejích. Tudíž jsem nakonec šel spát do obýváku, jenže ten prozměnu nemám nijak odhlučněn, prostě dementopakec, no. :(

Kepler>>> To je normální Úďo, včelky jsou nejen pracovité, ale i chytré. Dobře vědí, že mnozí hadi jsou i HMYZOŽRAVÍ, takže mi věř, že po očíhnutí situace se již neukáže. ;) :D :D

paul1

Občas nějaká vosa, mají někde blízko hnízdo, ale zatím jsem ho neobjevil. Jinak je létavého hmyzu opravdu méně. Moc k nám nelítá ani ten, co je, máme síťky, ale vosy se k nám dostávají asi dveřmi, jinak si to neumím vysvětlit.

elkon

Žádný hmyz nám nikdy do bytu nelétá. Máme na oknech záclony a pokud je večer tak nesvítíme při otevřeném okně.

Alesh

To je Covid… hmyzí mutace. 😉

Arne1

Ne, nemá to povolen.

Rokio

Nijak zvlášť. Občas se u nás objeví moucha a jednou tu byl i pavouk. Aby v domě nebyl hmyz, venkovní dveře hned po sobě zavírám, když do nich vstupuji.

Jiří Bohumil

Do bytu minimálně, na oknech máme všude sítě. Na chatě občas vosa, případně sršeň.
Ovšem, pokud je řeč o hmyzu, zřejmě dochází k velkému úbytku včel, které jsou základem pro opylování stromů.
Letos stromy (jabloně, švestky a hrušky) krásně zakvetly, květy bez omrznutí odkvetly, ale nasazených plodů je velice málo. Květy nebyly opyleny a i když stromy kvetly, když tam byla jedna včelka, tak to byl zázrak.
Pamatuji doby, kdy rozkvetlé stromy „bzučely“ množstvím včel.:-(

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

Justin1>>> Ještě lepší je okna neotevírat vůbec a místo toho pustit klimošku. Nezajímá mne, jestli je hotel vybaven wellnessem nebo golfovým hřištěm, jediné bezpodmínečné kritérium je klimatizace, zvláště pokud jsi v subtropech nebo tropech.

aliendrone

Malvína>>> Na ty sršně POZOR!! Kámoše vloni jedna sršní potvora bodla a skončil na JIPce (anafylaktický šok)! A to je jinak normální ZDRAVÝ chlap, žádný alergik a jedno bodnutí (byť od sršně) by měl ustát s prstem v nose. :(

Nějak ten hmyz mutuje nebo co, doby, kdy vosí žihadlo bylo jako nic a včelí jen o maličko horší jsou dávno pryč. Nevím čím to je, ale když jsem naposledy dostal žihadlo od vosy, tak mi otekla CELÁ ruka až k lokti! Asi ty bestie vyvinuly „advanced poison 2.0“ nebo co. Tudíž doporučuji to hnízdo zlikvidovat. :)

mosoj

Nikoliv. Hmyz mizí včetně včel!!!! Odolnost lidí se snižuje jako následek zhýčkaného života.
Nemizí jenom hmyz ale veškerá fauna.

Alesh

A tím i flóra a tím i člověk… a bude po pr… 😉