tornadolou

Nálehávě prosím o pomoc s tímto účetním příkladem

V úterý mam zkoušku z účetnictví a pravděpodobně se tam objeví i tento příklad budu vděčná za Vaši pomoc.

Na základě níže uvedených údajů vypočtěte hospodářský výsledek za běžnou činnost a disponibilní zisk za celou účetní jednotku:
Provozní náklady celkem 1000, z toho daňově neuznaných 200
Provozní výnosy celkem 1500, z toho zdaněno u zdroje 100
Hospodářský výsledek z finanční činnosti celkem 500
hospodářský výsledek za mimořádnou činnost celkem 300, v rámci toho náklady nezahrnované do daňového základu 150
Hospodářský výsledek za běžnou činnost: Disponibilní zisk:
Doplňuji:
Jestli se můžu zeptat celkový HV vypočtu tak že sečtu HV z mimořádné činnostin a HV z běžné činnosti?

Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Syd

Provozní výnosy = 1 500
Provozní náklady = 1 000
HV z FČ = 500
HV za běžnou činnost: 1000
HV za mimořádnou činnost = 300
celkový HV = 1300
ZD = 1300 + 200 + 150 – 100 = 1 550
daňová povinnost = (1 550*0,19) = 295 (294 500)
disponibilní zisk = 1 300 – 295 = 1 005
Doplňuji:
ano

Další odpovědi
bolak

tady se ptej >>> http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/send-p-m/28925

ta paní byla 35 let učetní a 59 let ženou (toto pravděpodobně stále trvá), jestli to někdo bude vědět tak jedině ona

a jestli bude čas, tak ti možná i řekne kolik budeš mít potomků…