Nakupujete vědomě prošlé potraviny v obchodech?

Občas vidím krámek, který prodává prošlé potraviny. Vždycky jsem si myslel, že se to nesmí, ale asi smí, při dodržení podmínek, i když podmínka, že musí být výrobek zdravotně nezávadný, je podivná. Tu přeci nemůže prodejce zaručit a přitom za ní zodpovídá. Nakupujete takové potraviny?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Existuje datum spotřeby (spotřebujte do) a datum minimální trvanlivosti (minimální trvanlivost do). Potraviny s prošlým datem spotřeby se nesmí prodávat, po tomto datu mohou být zdraví nebezpečné. Minimální trvanlivost znamená, že určitou dobu po tomto datu jsou potraviny stále poživatelné bez rizik pro zdraví a prodávat se za stanovených podmínek mohou.

Ale snažím se je nekupovat.

Další odpovědi:

Zlatý

Ne...
Příznam se, že a takovém krámku ani nevím...

Pokročilý

Jednou , Iron Maiden pivo . Nutně jsem ho musel mít doma na skříni . Ps.: Cucnul jsem si mělo rok po záruce , asi mu nic nebylo. Vylil jsem ho radši , pít to fakt nebudu .

Pokročilý

Některý jo, třeba hermelín neni vůbec špatnej i po záruce, tomu to vůbec nevadí

Stříbrný

ano, samozřejmě, je to vítaná finanční výpomoc, akce vyhledávám často a (zatím) jakž-takž žiju

Pokročilý

Vědomě źádné prošlé potraviny nekupujeme (ty v obchodech kam chodíme nemají), ale občas narazím na zlevněné zboží, kterému asi za 3 dny vyprší doba spotřeby (např sýr, jogurt...) tak to občas koupím, je na tom papírová samolepka se slevou, doma to hned sním nebo dám do chladničky a sním hned druhý den.

Pokročilý

Ano s radostí, ale jen něco. Už vím, že nikdy ne majonezové saláty, kávu a čokoládu.

Stříbrný

Vím, že takové prodejny existují (snad i v Praze), ale nevyhledávám je.

Když jsem na konci června ve zdejším krámku u Vietnamců náhodou narazila
na zlevněné máslo (Laktos) s datem spotřeby další den a cenou 15 Kč/250 g, koupila jsem posledních 7 ks do mrazáku.
Poslední jsem spotřebovala těsně před Vánocemi, bylo samozřejmě v pořádku…

Diskuze k otázce

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

• Vložena před 329 dny

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 411
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.