hoang.hana

Doporučili byste nakupovat přes Amazon? Ano, či ne?

Ahojte, chtěla bych si koupit xBox One S, jak jsem koukala, v českých obchodech je to dražší. Tady na Amazonu jsem našla bílý xBox One s 500GB s 2 ovladači a s jednou hrou za dobrou cenu. Bojím se však, že mě okradou nebo mi přijde zničený balík. Máte s Amazonem někdo zkušenosti? Mám si koupit xBox přes Amazon, nebo si ho koupit tady v Čechách? Díky.

Odpovědi
quentos

Na Amazonu nakupují denně miliony lidí. Proč by to ti lidi dělali, kdyby tam každý každého okrádal? Prodejci je možno udělit za transakci hodnocení. Myslíte, že prodejce stojí o špatné hodnocení? To je právě jeden z hlavních způsobů ochrany proti krádeži ve většině takovýchto obchodů.
Riziko tam samozřejmě je – ale to je i v kamenném obchodě.
Mně teda clo zatím nikdy nenapálili… měl jsem jenom kliku?

Margherita

To by mě zajímalo, za jak dlouho to dorazí..za tři týdny? Přes aliexpress se vždycky nacekam tak tři až čtyři tydny

anonym

Nezapomeň započítat daně a clo. Většina zboží je v zahraničních obchodech „levnější“, často tomu ale nakonec tak není.

bububabu

Dražší věci se nevyplatí kupovat i když tam jsou levnější protože u nás zaplatíš nehoráznou sumu na dani a na clu. Vlastní zkušenost!