Avatar uživatele
Registrovaný

Nájemník

Má pronajimatel právo fotografovat již pronajaté prostory a tyto foto vystavovat na netu? Nejedná so o zásah do soukromí osob,které tyto prostory obývají?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Záleží na tom, co máte ve smlouvě a co je na fotografiích. Pokud fotografuje Vaše osobní věci, nikoliv jen prostory samotné, viděla bych v tom problém.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

nemá právo pronajímatel fotografovat


Avatar uživatele
Stříbrný

ve SMLOUVĚ O NÁJMU BYTU:podle § 685 a násl. občanského zákoníku,se nikde nepíše,že pronajímatel může fotografovat již pronajaté prostory,nájemce je povinen jej vpustit pouze za účelem kontroly,toť vše.


Avatar uživatele
Zlatý

Rozhodně majitel právo fotografovat (byť ve svém bytě) NEMÁ.

Majitel má právo písemně vyzvat svého nájemníka, aby jej vpustil do bytu, ALE jen tehdy pokud se v tomto bytě nacházejí majitelova technická zařízení typu vodoměr, plynoměr, sporák, karma... ap.

Na druhou stranu vše je o dohodě a umím si představit situaci, kdy majitel slušně požádá a odůvodní potřebu si vyfotit byt a slušný nájemník mu nepochybně výjde vstříc.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 929
Zlatý mosoj 862
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.