Pokročilý

Najdu si jako dělník holku?

Jsem dělník a babička mě straší, že si jako dělník nenajdu pořádnou holku. Má pravdu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

bejt dělník není handicap ani ostuda, naopak, chytrá holka to ocení...babička žije v zajetí starých stereotypů že VŠ je něco víc, houby, víš kolik ing. dřepí na pracáku ?

Další odpovědi:

Zlatý

Možná jsem divná,ale prachatí muži mě nikdy moc nezajímali.A domnívám se,že existuje víc holek,které dají přednost osobnosti člověka před zlatou kreditkou.Peníze totiž nejsou všechno,sice s nimi o něco lépe žije,ale lásku si za ně nekoupíš.

Bronzový

... Někdy je potřeba se nad některými otázkami pousmát a zase ty odpovědi vypnout, jinak by člověk napsal škaredé věci...

Ale když už jsem tady něco napsal.. Pokud budeš chtít, holku si najdeš, tomu věř.

Bronzový

Určitě si holku najdeš a možná, že si najde holka tebe, protože v budoucnosti bude dělníků (obzvláště šikovných) velký nedostatek.

Zlatý

Co to podle babičky je "pořádná" holka ? Slušná, hodná, pracovitá, věrná ap. ? Záleží jen na Tobě, do jaké se zamiluješ a budeš mít jistotu, že s Tebou není jen proto, že máš titul nebo miliardy. :-))

Stříbrný

Nevím, zdali babička má pravdu, ale za komunistů takovéto názory neexistovaly.Jenže tenkrát si lidi hledali svoje protějšky mezi svými rovnými.Dneska jsou holky zlatokopky a nehledí na to co umíš, ale na to kolik vyděláváš.Moji rodiče byli spolu 59 let a OBA BYLI DĚLNÍCI, já jsem s manželkou 40 let A TAKÉ JSME OBA DĚLNÍci (já vyučený frézař, ona dámská krejčová).Kamaráda mám vyučného elektrikáře a vzal si doktorku a jsou spolu 36 let.A znám ze svého okolí lidi, kdy on je vyučený zámečník a ona učitelka ve škole a jsou spolu přes 40 let.
Ale asi to bude tím, že za komunistů neexistovali lidi, kteří se povyšovali nad někým, že někdo má menší vzdělání než ten druhý a tudíž vydělává méně peněz.
Zkrátka kapitalistická společnost lidi rozděluje podle kast, tak jako v Indii.Tam si také nenajdeš nevěstu z jiné kasty.

Pokročilý

Najdeš. Není to o povolání. Ony ženy taky musí něják pracovat.
Naproti tomu nechápu kecy jako "Vš není nic víc." Očividně studovaný člověk. Tvrdit, že doktor nebo inženýr není víc, z pohledu minimálně prestiže povolání. VŠ automaticky neznamená nic, avšak bez VŠ se nelze stát neurochirurgem nebo inženýrem co staví letadla. Studovat soukromou ekonomku nebo VUT a na doktora se snad ani nedá srovnávat. A nezlobte se na mě, ale doktor je pro společnost přínosnější než "dělník u pásu". Nehledě na úsilí, jež musel vynaložit, aby se stal doktorem.
Ale to neznamená, že je lepší člověk a na lásku to vliv nemá už vůbec.

Zlatý

Vepište odpověď..Určitě nemá. Buď bez obav. Vše časem příjde samo.

Stříbrný

I skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále. Možná jsem naivní, ale je to tom jaký jsi, ne co děláš. Ale s vyšším vzděláním a lepší prací se okruh potenciálních partnerek rozšiřuje.

Bronzový

Neboj, jistě děvče najdeš.... ;)
"I skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia" (setapouch)

http://www.odpovedi.cz/…

Pro zelí:
Nemohu zcela souhlasit.
Lékař, jeho odbornost je sice pro společnost, tisícovky lidí přínosný.
ALE...
na to aby lékař měl kde pracovat a dostal za práci finanční odměnu musí někdo vydělat a připravit podmínky (postavit budovu, přivést vodu, plyn, topení, elektřinu, vymalovat, vyrobit, dovézt, přinést, smontovat, nábytek , ukliditatp.).
Zatím je prokázáno, že v ČR do státní kasy odvádějí největší finanční prostředky zaměstnanci (převážně manuelně pracující a jejich zaměstnavatelé).

Každý společenský řád, zaměstnavatel, podnikatel je vpodstatě "živen" především z práce dělníků. Zajistí jim práci, ale až ti, kteří ji vykonají vytvoří TY hodnoty (vydělají jim na majetky), za které jsou často velmi bídně odměňováni.
Jedni bez druhých se v západní společnosti dnes již těžko obejdou.
Čím více toho člověk umí a zná, tím více může mít pracovních možností, to je fakt .D.

Zlatý

Není důležité, kde jsi a co děláš teď. Podstatné je, kam míříš a jaké máš plány a cíle.
Babička neinovuje myšlení.
Znám osobně jednoho údržbáře. Původně. Teď žije snový život.
Důležité je se chtít někam v životě posunout a vědět, co chceme dělat, kým chceme být, co chceme mít.

Zlatý

Ano, jeřábnici.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.