mrblackwell

Začít si budovat nový život?!

Myslíte si,že je ještě reálné ve 43 letech začít znova od píky budovat si život od základu(bydle­ní,nový jazyk,nové přátelé,zaměstnání) v nějaké vyspělejší zemi například Německo či jiná země? Upřesňuji v dělnické,řemeslné profesi,nejsem žádný IT expert či lékař.Nějak mě to tu v čechách připadá málo perspektivní.Celý život poctivě pracuji a žiju od výplaty do výplaty a šetřit si na důchod a zároveň se starat o rodinu s dvěma dětmy je prakticky nemožné.Představuji si trochu lepší ohodnocení mé práce a lepší vyhlídky pro mé děti.Co si o tom myslíte vy ?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o závažné rozhodnutí. I když se tvrdí, nikdy neříkej nikdy.
Jenže kde najít práci. Někde daleko? V Evropě se nabídky týkají spíš sezónních prací. Nebudete na tom ještě hůř? Někdy to může být pro Vás i děsivý zážitek. Platby za služby, lékaře, byt atd.
Zaměstnání manželky, děti – sázka do loterie.
Záleží jen a jen na Vás.

Další odpovědi
quentos

začít nový život není nikdy pozdě. Hodně štěstí.

fortin

Pokud tam něco budete mít, ozvěte se, jsem zde. Způsob marnění lidskými životy v jakési české republice se může přirovnat k dobám otroků na galejích. Ven, pryč odsud a začít žít.

ten který je

Nevím zda si někde jinde v Evropě polepšíte.Amerika už také není to co bývalo a Austrálie s Novým Zélandem nikoho nechtějí a když tak si setsakramentsky vybírají.Nějak ten svět upadá.Snad jedině Papua-Nová Guinea.Někde v panenské přírodě kde se zastavil čas.

aramah

Co si o tom myslím? Já nemám tu potřebnou odvahu ne jenom teď ale ani za mlada jsem ráda tady doma v Čechách.

anonym

Neni pozde,ja zacala nedavno od piky v 56letech,take z duvodu nemoznosti v CR.Pokud mate mensi deti,je to vyhodnejsi.Udelala jsem to s pripravou,jela do ciziny,poohledla jsem se pro mmne po dulezitych vecech,najem,zis­kani bytu a prace,lekar atd.NELITUJI.

led

Prajem vám veľa šťastia pri hľadaní práce v zahraničí, nikdy nie je neskoro, ale… Ak nie ste špičkový odborník v požadovanej profesii, ste pre zamestnávateľa neperspektívny a ste kandidát na vstup do armády nezamestnaných. Skôr máte šancu v niektorej menej vyspelej krajine.