Araxis

Nadměrné pití u křečka

Zdravím všechny.Máte někdo zkušenost s nadměrným pití u křečka?Ten náš má 2roky a 3měsíce a neustále je u napáječky.I pět­krát denně.Žere normálně,takže bych vyloučila cukrovku.Dostává jablka,mlíčí,zrní,chle­by a jednou týdně i kuřecí maso(vař.).Je to stářím?
Napaječka má odměrku a za dva dny jí vypije celou-60ml.

Nejlepší odpověď
anonym

Křeček může mít cukrovku a to takovou formu, kterou nazýváme u lidí „stařecká cukrovka“. Pokud jinak křeček prosperuje, má chuť k jídlu, pestrou stravu, trávení bez problému, tak bych ho nechala pít a být…ad libitum.
Doplňuji:
A to občasné podávání kuřecího msasda schvaluji! Když ho křeček přijímá, tak mu asi přijde vhod. Naše křečice byla kanibalka a požírala svoje mladé (některé jen zčásti …brrr!) až na doporučení jednoho veta jsme jí začali občas podávat kuřecí syrové anebo moučné červy. Prostě křeček také potřebuje trochu živočišných proteinů! Je tomu už více než třicet let, ale stále si to pamatuji!

Další odpovědi
marci1

Zkuste mu dávat více zelené, šťavnaté stravy a bude pít určitě méně.
Doplňuji:
http://www.zvi­ratkodoma.cz/kre­cek/krmeni-doma-chovaneho-krecka

fcoop

Nejsem křečkolog,ale nemůže to být tím,že už má svůj nejlepší čas za sebou?

Viz: ( je to „prvotřídní“ čeština,ale smysl je jasný)

Jak starý je váš křeček teď? Jak křečci přibývajícím věkem často pít více, protože jejich ledviny nefungují, stejně jako bývaly. S křečci selhání ledvin ztratit některé z jejich bílkoviny v moči, takže se může začít zhubnout. Můžete testovat bílkovin v moči, která může znamenat problémy s ledvinami. Tam není moc, můžete dělat selhání ledvin, ale musíte zajistit, že spousta čerstvé vody je vždy k dispozici. Křeček bude vysychat, pokud nemá dostatek tekutin, a to může dále dojít k poškození ledvin. Nebojte se o měření vody opilý, jen ať to má stejně jako chce. To může pomoci krmit snížené diety a krmit nějakou vařenou rýži a cereálie. Ve vodě rozpustné vitaminy jsou také ztratil, takže přidat vitamin doplněk pro malá zvířata do vody.

Možná budete muset vyčistit mokrou roh dvakrát denně, aby křeček pohodlné. Doufám, že to pomůže a vaše dítě cítí dobře brzy. (Net)

Nebo:

http://www.pi­tynka.estranky­.cz/

Krejcík

Zkuste mu dát do napáječky místo vody např. Gambrinus 12° a uvidíte jak bude chlastat.
To je samozřejmě vtip, já bych mu zkusil dávat méně tech jablek a šťavnatějších věcí, stejně jako člověk má potřebu to prostě zapíjet… si myslím.
Doplňuji:
kuřecí maso? no páni :)

Beer4Real

Kuřecí maso?? Měl sem asi 6 křečků a žádný nežral maso ne tak vařené.
Možná je to nějaký mutant a proto tak chlastá :)

Ondrej01

No náš křeček měl taky období, ale bylo to spíše v létě, nedokážu moc dobře poradit, můžete to zkusit u veterináře, nebo se třeba optat ve zverimexu nebo na nějakém „zvířecím“ fóru a podobně. Asi mu prostě dáváte moc chutnou vodu 😁
kuřecí maso křečkovi? tak o tom jsem nikdy neslyšel.. 😁