zjentek

Na kterém místě na Zemi napadá nejvíce sněhu a kolik až?

Někde jsem zaslechl na Hókajdó napadá 10 až 16 metrů ovšem nebylo řečeno zda pokrývka či vrstva.

Odpovědi
aliendrone

Vlastně kdekoliv, kde je sněžné dělo. Dokud budeš mít vodu/elektřinu, tak bude padat, dokud se „to nepoláme“. 😉 😁

Emefej

Nejvyšší změřená výška sněhové pokrývky byla 11,5 m v Kalifornii v roce 1911.

Zdroj: https://zimni­pocasi.e-pocasi.cz/snehove-rekordy/

Disraeli

Tranquilandia, Caquetá, Kolumbie. Tam „napadaly“ stovky tun snížku, po celý rok; a navíc netál. Ale v součanosti už tam ‚nesněží‘.
Escobarovy závody.