Na které straně barikády stojíte?

Nejlepší odpověď
suaeda

jiná odpověď ( k tématu)

Doplňuji:
Ruský vliv jsme si užili za 40 let dost. Amerika je daleko. Samostatní jako za Přemyslovců být v současnosti nemůžem. Takže zbývá jen to co v odpovědi nebylo – Evropa.

Další odpovědi
anonym

jiná odpověď ( k tématu)

Doplňuji:
Jsem čech,tak pro Evropu.

Emefej

proamerické

Ožralý americký voják na mě nemířil samopalem. Ožralý ruský voják ano.

Beer4Real

proamerické

Poslední dobou je nějaký trend všechno zlo házet na vrub USA.
Nejlepší názory jsou, že oni podporují nebo dokonce sami vytvořili IS, aby mohli získat ropu z dané oblasti.
I kdyby z tama vycucli poslední kapku, tak jim to ani ze čtvrtiny nepokryje náklady na jejich vojenské operace.

A Rusáci? Po obsazení Krymu byli nazýváni nejhoršimy jmény, odevšud létaly pokuty a teď?
Už to bohužel nikoho nezajímá, nastalo ticho po pěšině a všechna pozornost jde k operacím západu vs Islám.

Ale co když strejda Putin zase něco vymýšlí, když teď na něho není poutána pozornost?

setapouch

jiná odpověď ( k tématu)

Je několik pořekadel: štěstí přeje připraveným, Bůh pomáhá tomu, kdo si pomůže sám… Takže já jsem pro schopnost samostatné obrany (kolektivní obrana je myšlenka hezká, ale už mockrát se ze smluv staly cáry papíru).

A jinak, obecně je mi milejší Amík než Rus. Ačkoli znám jednoho Rusa, kterého mám raději než několik Amíků, které nemůžu vystát.
Doplňuji:
A nejlepší jsou tací, kteří se tváří jako bratia, ale při první příležitosti vám vrazí nůž do zad a pak vás okradou.

mosoj

proruské

Doplňuji:
Je největší svinstvo dělit společnost ( jakoukoliv) na to, kdo s kým je.
V současné době jsem ale na straně Ruska, protože jen slepý a hluchý nevidí a neslyší tu propagandistickou lež, směřující ke světové konfrontaci.
Nakonec názorově jsou proruské postoje celosvětově převažující.

Pokud vám někdo ublížil tak do byli domácí řiťolezci. Že to šlo i bez toho dokazuje Jugoslávie a Tito.

Mirdas

jiná odpověď ( k tématu)

Jako Evropan který chce žít v demokratické společnosti se rozhodně rozpýnavému Rusku vyhnu.
Spolupráci se nevyhneme a tak připadají v úvahu vyspělé státy, hlavně v sousedství směrem na západ.

dudu

jiná odpověď ( k tématu)

Doplňuji:
Myšlenka některých našich buditelů o tzv. panslovanství je zcestná. Historicky patříme k západní civilizaci. Nespojíme-li se vbrzku s Amerikou /nikoliv jen s USA/ nejen vojensky, ale především obchodně a ekonomicky, bude Evropa sice postupně, avšak nezvratně anektována muslimy. Rusko nám nebude schopno pomoci, protože co do struktury populace i zde časem převáží vyznavači islámu.

tomasstir325

proruské

Doplňuji:
no byli jsme sice pod vlivem komunistického SSSR, ale nyní je ((snad)) Rusko demokratické, a samozřejmě slovanská zem, nějakého připojení (pokud bude reálné) se ani nebojím… hlavně mi vadí, že 99% výrobků nepochází z ČR. Myslím, že by tohle Rusko nedopustilo.

ivzez

jiná odpověď ( k tématu)

Doplňuji:
Na žádné ani na vrcholu …

f44

proamerické

Rozhodně budu vždy na druhé straně, než je žižkovec a komouš Mosoj

Agneta

proruské

O žádném "ruském vlivu " nemůže být ani řeč… to bych věděla, a když to já nevím, tak se to nekoná, … Putin si teď zabere Ukrajinu, a to celou, jinak mně naštve, za co ho platíme, né?:DDD

zjentek

jiná odpověď ( k tématu)

jako Alois- Proti všem