sofi

Na koho se obrátit?

Dobrý den, prosím poraďte jak postupovat, když soused zvedl střechu na garáži, ačkoliv jsem mu říkala, že s takovou střechou nesouhlasím. V týdnu střechu zakryl a to bez mého souhlasu. Využil doby, kdy v týdnu na chatě tak často nejsme. Teď se mě vyhýbá, protože já trvám na předělání střechy z „A“ na rovnou. Nevím na koho a kde se obrátit, nehledě k tomu, že na garáž nikde nebyla cedule „stavba povolena“. Původní garáž neměla základy a tato je o několik mětrů větší a se základama.
Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
noen

Podle § 103 odst. 1 písm. a) stavebního zákona č. 183/2006 Sb. nepodsklepené stavby o jednom nadzemním podlaží do 25 m2 zastavěné plochy a do 5m výšky, nevyžadují stavební povolení ani ohlášení. Takové stavby vyžadují územní souhlas (§ 96), resp. územní rozhodnutí (§ 79).

Pokud se změnou stavby nesouhlasíte obraťte se na příslušný stavební úřad, který Vám přesně je schopen zjistit, zda došlo k územnímu rozhodnutí u této stavby, dokdy jste se mohla k zamýšlené změně stavby vyjádřit, či jak to provést nyní. Samozřejmě by vám v této situaci pomohl i právník.

Zdroj: http://www.uur­.cz/1000-otazek/default.asp