Avatar uživatele
Registrovaný

Na koho se obrátit?

Dobrý den, prosím poraďte jak postupovat, když soused zvedl střechu na garáži, ačkoliv jsem mu říkala, že s takovou střechou nesouhlasím. V týdnu střechu zakryl a to bez mého souhlasu. Využil doby, kdy v týdnu na chatě tak často nejsme. Teď se mě vyhýbá, protože já trvám na předělání střechy z "A" na rovnou. Nevím na koho a kde se obrátit, nehledě k tomu, že na garáž nikde nebyla cedule "stavba povolena". Původní garáž neměla základy a tato je o několik mětrů větší a se základama.
Předem děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Podle § 103 odst. 1 písm. a) stavebního zákona č. 183/2006 Sb. nepodsklepené stavby o jednom nadzemním podlaží do 25 m2 zastavěné plochy a do 5m výšky, nevyžadují stavební povolení ani ohlášení. Takové stavby vyžadují územní souhlas (§ 96), resp. územní rozhodnutí (§ 79).

Pokud se změnou stavby nesouhlasíte obraťte se na příslušný stavební úřad, který Vám přesně je schopen zjistit, zda došlo k územnímu rozhodnutí u této stavby, dokdy jste se mohla k zamýšlené změně stavby vyjádřit, či jak to provést nyní. Samozřejmě by vám v této situaci pomohl i právník.

Zdroj: http://www.uur.cz/1000-otazek/ default.asp

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.