Bruneta84

Na jaký nejvyšší rychlostní stupeň se dokážete rozjet bez plynu? (na volnoběh)

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Z kopce třeba na pětku :)

Další odpovědi
lukas.zmizik

s autobusem na čtvrtý stupeň z osmi

Funna: volnoběh neznamená, že nemáš zařazený žádný rychlostní stupeň… „volnoběžné“ otáčky motoru jsou téměř nejnižší možné otáčky tak, aby to tomu motoru neuškodilo (aby stíhal sám sebe mazat olejem) a mohl být nastartovaný.

Silný motor v kombinaci s „krátkým“ převodovým stupněm může jet na volnoběh klidně do kopce. Ale u osobních automobilů to tak většinou nebývá.

louskáček

S každou vyšší rychlostí je to těžší,pořiďte si automat a budete mít život snazší.

Funna

trochu zmatená otázka…volnoběh znamená, že nemáš zařazený žádný rychlostní stupeň…nebo máš, ale stojíš na spojce…prostě v ten moment nepřenáší motor sílu na kola…
takže je úplně jedno, co máš zařazené na volnoběh…nerozjedeš se…maximálně, že tě někdo strčí z kopce a to je pak jedno, co máš zařazeno za rychlost, klidně i šestku…
a pokud se ptáš s jako zařazenou rychlostí se dá rozjet, tak to jde i na trojku, ale to musíš umět dobře ovládat spojku a plyn, ale proč bych to dělala??…vzhledem k tvým znalostem, bych zůstala u jedničky, jinak to auto odvaříš…

Mc Merkurion

… nejde vo to co dokážu, ale co je pro mý auto nejlepší > na žádnou …