druid

Na jakou stranu se utahuji struny na kytaru?

Mám kuriózní problém, měním struny na kytaře, ale vytáhl jsem si napřed všechny struny, no a teď jak mám nové, tak nevím, na kterou stranu točit 🙂…je to westernová akustická kytara, kovové struny 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Nepomůže vám tato odpověď?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vymenit-struny-ke-kytare

Další odpovědi
Drap

Stejně jako každý jiný šroub. Ve směru hodinových ručiček se přitahuje, proti směru povoluje. U kytary by jsi to mohl dát i obráceně, ovšem při každém doladění na to musíš pamatovat.

www

No přece tak, aby byl tah strun proti zavitu 😉 .

Orange

A to jako logicky neodvodíš? Podle toho jestli se budou napínat nebo ne?