Weroniq

na jakém principu funguje přepisovatelný roller frixion?

jak je možné, že s tou propiskou jde něco napsat a zase „vygumovat“ a přepsat znova kolikrát chceme? občas by se to docela hodilo, opravdu to funguje?

Odpovědi
Ella

ano, opravdu to funguje. Nevím jak to funguje, ale když něco napíšeš, tak to druhou stranou jde taky smazat, myslím, že to ale nebude „kolikrát chceme“ – papír bude mazáním slabší a může se asi i protrhnout…

dennis15

Díky speciálnímu inkoustu jménem Metamo, který dokáže měnit barvu v závislosti na teplotě a s nímž lze napsaný text snadno smazat a přepsat. Princip je jednoduchý – při tření plastovým zakončením rolleru o papír se zvedne teplota na 65 °C a text se zneviditelní.

Zdroj: časopis ABC