mosoj

Na jakém principu chrání opalovací prostředky ?

Co se stane s UV zářením ? Je nějaký rozdíl mezi krémem a olejem ?

Odpovědi
Enn

Odrážejí UV paprsky z pokožky, poskytují chemickou barieru (vytvoří tzv. fyzické okno). Zkrátka zamezují průniku co největšího ˇ% UV záření. Po nanesení na kůži molekuly přípravku krému (nebo oleje, gelu..) neviditelnou ochrannou vrstvu, která chrání pronikání slunečního záření dál do kůže.