VaclavZeman

Na jakém místě mimo Česko jste byli nejvícekrát?

Mně se jeden pán v pondělí chlubil, že byl čtyřikrát v Římě. Já jsem byl asi padesátkrát v Mnichově, Vídni a dalších obdobných městech, když jsem tlumočil. V součtu si tipnu, že jsem Rakousko a Německo navštívil každé alespoň stokrát a tak padesátkrát jsem byl ve Švýcarsku. Nejednou jsem byl i v Londýně, ale to bylo kvůli housové muzice, díky které jsem tam v housovém undegroundu proslavený. Děkuju.

Nejlepší odpověď
cappuccino

Vaclave, ja jsem na tom podobne, jako ty, dokonce bych te v mnohem jeste predcila, hlavne i o zeme na jinych kontinentech.
Ale jelikoz je tady dost zavistivcu nebo neprejicich lidi, nebudu to tu rozvadet.
Kdo studuje jazyky nebo se jimi i zivi, ten musi (anebo by alespon mel) cestovat. Nehlede k tomu, ze si clovek takto rozsiruje obzory.
I pres me cestovatelske zkusenosti zustavam skromnym clovekem a vazim si predevsim pratelstvi, slusnosti a ferovych lidi. Na cestach jsem potkala hodne lidi a mam nektere zazitky, ktere se mi zdaji az neskutecne. Az budu mit jednou cas, mozna i nejaky roman napisu.
Moc ti fandim a preji jeste hodne zazitku z tvych cest! :)

Další odpovědi
Filip84

DDR, Sachsen.

zjentek

Tak housový underground, ano? Wow… Já byl v každé zemi jen jednou, max. párkrát. Nejbolestivější na cestování bylo poznání, že strašnější mezilidské vztahy (vzájemná důvěra, upřímnost) než v ČRdeli byly snad už jen na Slovensku. Děkuju.

Rokio

V Rakousku párkrát, a to na hradě Hardeck.

Jediný cizí stát, který jsem navštívil, je Rakousko.

Rocker

V Polsku.Máme chalupu kousek od hranic,takže tam jezdíme celkem často.
Jinak jsem byl ve spoustě zemí,ale vždy jsem se rád vrátil domů.

Drap

Na Slovensku snad třistakrát? Netuším ale, k čemu ti taková informaceš může být dobrá? To je přece každého věc kam jezdí a tobě po tom nic neni.

Mesiáš

Všude jsem byl a všude je to jenom o vztazích mezi pokrytci.

cappuccino

Mesias: ono je to nekdy tak, ze jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva!

Filip84

cappuccino: Teď jsem to chtěl napsat.

Ono pro schisofreniky, komplikované, složité, je to asi všude na pytel. 🤷🏽‍♀️

A taky platí, že stejné k stejnému! 😎

zjentek

Filip a kvůli čeho myslíš že tenhle svět jde ekonomicky/eko­logicky do kopru? NO KVŮLI TĚM JEDNODUCHÝM! Jenomže ten jednoduchý debil neví, že tenhle svět jde ekonomicky/eko­logicky do kopru, kvůli němu. Ber to ale jednoduše- tohle nemůžeš chápat, tečka, hotovo, vymalováno.

cappuccino

Filip84: presne tak. Ono predevsim zalezi na tom, jak se na tech cestach chovame. A nejen na cestach, ale i v beznem zivote.
Mne se stalo, ze jsem v Praze pomohla dvema baturkarkam, ktere byly na okruzni jizde po Evrope, a ony me pak pozvaly do Kalifornie. Nejen to, ale dokonce do Malibu, ctvrte milionaru, kde mely kazda haciendu s vyhledem na more.
Story jak z nejakeho filmu, ale pravdiva!
Takze cestovat se vyplati. A hlavne se nebat, bavit se s lidma!