babule

na hlíně u přesazených kytek se nahoře po měsíci udělalo něco jako bílá plísen,poradí někdo co s tím

Nejlepší odpověď
hanulka11

Je to známka přelití ,odstraňte ten vrch zeminy a nechte vyschnout a nyní není třeba květiny tolik zalévat.

zde si o tom přečtěte,vyjmuto z odkazu

Dobrý den, zajímalo by mne, čím to je, že se někdy objeví v květináči na povrchu zeminy bílá plíseň. Jedná se o příliš velkou zálivku? Obvykle již voda v misce pod květináčem ale není.. Děkuji Vám za odpověď.

Martina
Bílá plíseň na povrchu zeminy v květináči pochází ze zálivky. Zbavit se jí můžete pouze mechanickým odstraňováním, zeminu se snažte následně provzdušňit. Rostlinu není nutné z květináče přesazovat

http://www.ma­rigreen.cz/ok­nodozahrady/po­kojove-rostliny.php?od=290

Další odpovědi
venkovan

Zeminu vyhodit, dát novou a nepřelévat. Není na škodu kdo umí, tak novou zeminu propařit. Propařit ve smyslu prohřát horkou vodní párou (ne jako propít v hospodě či baru). Osobně jsem to nechal delší dobu dokud zemina neměla tak 70°C.
Zničí se tak hodně choroplodných zárodků, různý hmyz apod., ale taky se ničí ty hodné bakterie které v zemině musí být,aby byla „živá“.

rosa

Možná, že to není přelitím, ale složením vody, kde se něco vysráží. Je lepší zalévat do podmisek.