Čecho_slovák

Na co si to ČR, potažmo EU hraje, na spasitele?

Zachrání snad svět, když nás, obyčejné lidi, no i boháče, dusí různými vyhláškami, příkazy, zákazy a přitom největší znečišťovatelé jsou Čína, USA, Rusko, Indie, Japonsko a další viníci a ti to mají na háku?

Chcete tím říct, že všechny vámi uvedené státy mají takový bordel s emisemi jako ČR a platí jako mourovatí? Třeba Čína? Má ještě vůbec nějaké peníze na chod státu? Ratifikace jsou jen zástěrkou a brát v potaz OSN?

Nejlepší odpověď
Drap

Nezachrání svět. Brusel podporuje zelené teroristy, a ti diktují. Jde především o peníze pro nějaké skupiny. O co v Evropě snížíme , rak jinde ve světě se začne produkovat o to více. A de možná i o to, vyzkoušet kolik vlastně obyčejní lidé ještě vydrží platit.

Další odpovědi
Pepa25

Máte zjevně nesprávné informace – součástí Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu jsou fakticky všechny světa, konference (aktuálně začne v Glasgow) probíhají pod záštitou OSN. Samozřejmě do toho vstupuje politika – viz např. odstoupení a opětovné připojení USA k Pařížké dohodě „protože Trump“. Také to, že v Evropě jsou nějvětší tlaky od veřejnosti na závazky k ochraně klimatu (pokud pominu Maledivy a jiné ostrovní země, které jsou nejvíce ohrožené vzestupem oceánů).

Kepler

EU je sjednocující společenství států, které provádějí společnou politiku a ekonomiku. Bohužel největší velmoci toto snažení částečně sabotují. Možná to má i vliv na mezinárodní obchod, nejsem si jist.

JežíšKristus

Proč účelově ignorujete environmentální legislativu účinnou v zemích mimo EU? Kdo vás platí?
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pa%C5%99%C3%AD%C5%BEs­k%C3%A1_dohoda
„Dohoda byla dojednána během Klimatické konference v Paříži 2015, schválena všemi 195 smluvními stranami a přijata 12. prosince 2015. Byla podepsána 22. dubna 2016 (Den Země) celkem 177 členskými státy Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu, 15 z nich ji hned ratifikovalo. K únoru 2021 dohodu podepsalo 195 účastníků Rámcové úmluvy Organizace spojených národů o změně klimatu, z nichž 190 ji ratifikovalo. Dohoda vstoupila v platnost 4. listopadu 2016.“

Proč tvrdíte, že je v EU 190 zemí?

aliendrone

No a ČEMU nerozumíš? Že čínské emisní povolenky jsou oproti těm našim za babku? Divíš se, že se u nás omezuje a ukončuje výroba a dovážíme z Číny? To je snad logické, že za takových podmínek oni prodávají/vydě­lávají a my CHUDNEME. :(

EU si na nic nehraje, PLNÍ svůj účel na 100%! Jen ty musíš pochopit, že tím účelem není nějaké „lepší příští“, ale sražení „bohaté Evropy“ na úroveň Bugandy a podobných zemí – vše ve prospěch globální ekonomiky.