berry38

Na co si nechat odebrat krev, když se cítím často unaven/snadno se unavím?

Za nedlouho mám jít k lékaři na preventivní prohlídku, tak bych si chtěl nechat odběry pro tento účel.
Nevíte na co přesně bych si měl nechat odběry, když mám tento problém? Užívám taky dlouhodobě jedno antidepresivum, jestli to má nějakou souvislost?

Nejlepší odpověď
Kepler

Odběr krve s tvým problémem možná nesouvisí. Lékař určí, jestli je nutný, nebo ne a taky určí, co by se mělo v rozboru stanovit. Může se jednat třeba o hypoglykemii. Pro mládežníky s depresemi mám jedinou radu: zvednout prdel a jít mezi lidi, nebo do přírody a ne sedět u PC. Jestli to není tvůj problém, pak se omlouvám.

Další odpovědi
mosoj

Pokud si to zaplatíš, tak na cokoliv. Jinak určuje lékař, podle popisu potíží a vyšetření.

tatanka

Může to ukazovat také na plicní problém, málo okysličená krev.
Pro Edisona, krev si jako samoplátce nechat odebrat mohu.

cochee

Kepler: spíš hyperglykémii, hypo se projevuje jinak. Ale v dalším souhlas, lékař určí. Pro berry38: my ti s tím nepomůžem – od toho je ten doktor, popiš mu co nejpřesněji symptomy, on se rozhodne. Od toho to 6 let studoval. O antidepresivu mu samozřejmě řekni také, lékař by měl mít o tobě pokud možno všechny zdravotní informace, o jejich relevanci se nedohaduj sám, zase je od toho on.

Edison

Je super, jak tu kde kdo diagnostikuje… Hahahaha… 😁 Kafe, abych diagnostikoval z lógru už nebudu, ale mohu na to kouknout do křišťálové koule, rozhodit kostičky, vyložit karty, nebo ukázat kyvadélkem.

Ty si nemůžeš jen tak nechat odebrat krev, natož abys určoval na co. To může rozhodnout pouze lékař po předchozím vyšetření, resp. jako jeho případnou součást. Půjdeš k lékaři, tak mu svý subjektivní potíže sděl.

zjentek

To je těžký… třeba na borelie, chlamydie či malárie ;)

No, tak asi si nebudeš nechávat dělat rozbor na konkrétní antidepresivum, když víš, že ho v krvi máš! A ano, může působit únavu, malátnost a opupělost.

Edison

Možné účinky léků najdeš v příbalovém letáčku u léku, nebo Ti je sdělí Tvůj lékař, či lékárník.

Tento text uvidíš v reklamě na každý lék…