nikky

Na co jsou modré kovové schránky u chat?

Již několikrát jsem narazila na modré kovové „schránky“, většinou v rekreačních, chatových oblastech. Nejsou nijak označené (třeba číslem), ani do nich nelze nic vhodit (napadlo mě,jestli třeba nejsou poštovní). Jsou to třeba 2,3 spojené „boxíky“ vedle sebe, pouze s otvorem pro klíč. Ráda bych věděla, na co jsou.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, jasou to poštovní boxy. Jsou u rekreačních chalup a chat, většinou trvale obydlených, které jsou většinou osamocené a vzdáleny od tras , kde projíždí pošta.

Další odpovědi
jmhad

pošrtovní schránky nejen u rekreačních chalup,ale i u trvale obydlených domů,které jsou trochu stranou od cesty.Důvodem je to,aby si poštovní mužíci ušetřili cestu.Z oněch schránek si uživatel nejen vybírá poštu,ale má možnost do ní i dopis vložit.