Na co je v obchodech ochranka, když nemá žádný pravomoci?

Nejlepší odpověď
led

Má právomoc:
nahlásiť zlodeja, volať políciu a svedčiť, nenásilne a bez použitia donucovacích prostriedkov zadržať zlodeja napr.zamknutím dverí, zdržovaním, prekážaním v úniku, ukecaním, …

Další odpovědi
hanny 2

Hlavně je vůbec nezajímá,že někdo okradl vás,ještě se vám vysmějí.

anonym

V podstatě kvůli pojišťovně. Aby zařízení,které ochranku využívá,využilo všech prostředků.
I jako strašák na poli. Takhle se pilně krade,kdyby tam vůbec nikdo nestál,za 3 dny jsou regály prázdné.