Zibner

Na čem závisí ikona pdf – bílý arch papíru (klasika) vs. miniatura (náhled)

Chci se zeptat, na čem závisí, jestli se mi ikona pdf zobrazí jako standartní bílý arch papíru nebo jak miniatura souboru (tzn. náhled). Někdy se mi to zobrazí tak, někdy zase jinak.
Doplňuji:
Špatně jsem se vyjádřil. Jde mi o to, na čem závisí, jestli ta ikonka pdf bude jako klasika (klasická ikonka pdf) nebo se tam zobrazí náhled souboru, tzn. obrázek.

Odpovědi
anonym

asi špatná asicoace souboru pdf k aplikaci adobe. Zkus kliknout pravým myšítkem na soubor a v menu – vlastnosti – karta obecné klik na „změnit“, naběhne okno a vyber adobe pdf a dole vlevo zafajfkuj "k otevření vždy použij tento program (tak nějak) a potvrď OK. Tím se veškeré pdf soubory propojí na aplikaci adobe a ikony už budou ty správné a vždy se otevře v adobe read
Doplňuji:
to je dáno OS nebo podpůrnými programy, které umožní náhled.