zzzzz

Myslíte, že už konečně u nás přestanou Rusové zadarmo studovat?

Teď, když jsou díky embargu naše vztahy na bodě mrazu, tak by jim náš stát to studium mohl konečně zpoplatnit. Myslíte, že k tomu dojde?

Nejde mi jen o Rusy, osobně bych to zpoplatnila všem cizincům, kromě Slováku a toto by mohl být krásný začátek:-)))

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/344962-na-ceskych-vs-raketove-pribyva-rusu-nemusi-platit-protoze-studuji-cesky.html

Doplňuji:
No teda:-))) dívám se, že se má otázka zvrtla úplně jiným směrem:-)))

Já mám na Slovensku, konkrétně v Žilině vystudované 2 semestry. Kolik z vás studovalo v Rusku???

Nejlepší odpověď
da ny

Zákon je takový, jaký je :)
Pokud by měli platit studium VŠ v češtině všichni cizinci, proč ne Slováci?
ČR jim od r. 1918 a po II. sv. válce pomohla až dost, nic jim nedlužíme ;)
Doplňuji:
No,
Přestože jsem z RJ mívala za 1, rusky jsem nikdy neuměla tak perfektně, abych zatoužila po studiu (ta možnost byla) a BYDLENÍ v té dálce 😉

Další odpovědi
zjentek

sepatouch nominace ..proč by slováci měli mít úlevy?
Nejsem žádný rasista, pro mě rus jako slovák.

setapouch

Proc Slovaky privilegovat? Nestaci, ze jim platime duchody?
Ac Rusy nesnasim, mam je radeji nez Slovaky.
Doplňuji:
Jakakoli pozitivni diskriminace je zcestna.

anonym

Já su pro…
A nechal bych jim zaplatit fasádu Národního muzea…
😁

Shaohao

jeste, ze nemas moc rozhodovat o podobnych vecech

zzzzz

Shaohao účast na mé otázce je dobrovolná:-))) Dyť se ji nemusíš účastnit:-)))

zzzzz

setapouch Slováci jsou naši:-))) Je spousta smíšených manželství a spousta z nás Čechů je napůl slovenské národnosti.

I když už jsme roky rozděleni, přesto považuji Slováky za naše:-))

zzzzz

Copak ti nějaký Slovák přebral holku, nebo ti dal na budku:-DDD?

setapouch

A za tu holku bych byl vdecny – zvlast, kdybych je spolu mohl videt za nejakych dvacet let :D

zzzzz

🙂

setapouch

Kez by, to by byl jen muj problem. Slovaci jsou problem celeho naroda. Kdy bylo jedine obdobi, kdy s nami drzeli? Kdyz se do nich lily penize. Jinak to byla pokazde zrada a odtrzeni.