zjentek

myslíte, že se zase začne velebit den učitelů, jakmile zase začnou učit?

Doplňuji:
Rocker: nedělají nic zásadního. Ono je učit a učit ..z dítěte, považovaného za spratka, bude vychován spratek. A mrkni ven, na ulici. Od dob komančů si kantoři rovnali krovky v oblasti vztahů a o čtvrt století později, když práva rodičů a dětí částečně pochopili, by podle mě zase mohli vychovávat chytrou zrdavou společnost, což podle tebe už se děje, ale tam venku jsou vidět převážně jiní lidé než tací. Tak si myslím, že ten „český“ den učitelů by měl být jako taková odměna- projev lásky za lásku dávanou. Už aby se tedy ten den učitelů ve velkém velebil, ne?

Nejlepší odpověď
annas

Den učitelů se slaví i jinde ve světě, ale někdy v říjnu. U nás byl vybrán 28. březen, poptože v tento den se narodil J. A. Komenský, který se právem nazývá Učitel národů. Takže jde o symbolický svátek všech pedagogů.

--
Váš názor neplatí obecně. Několikrát jsem na téma Učitelé reagovala.

Stále se najdou učitelé, kteří své povlání vykonávají s láskou, s nadšením, jsou spravedliví, nadšení. Ale je také mnoho těch, kteří považují finanční ohodnocení za nedostatné, často nehodnotí kvalitu a množství odvedené práce., takže je považují za zaměstnání.

Setkávají se často s neúspěšností v oblasti výchovného působení na žáky, při spolupráci s rodiči mají pocit, že se jim spíše nedaří.

Je pravda, že klesla prestiž tohoto povolání, ale ten, kdo nestál před studenty, těžko pochopí.

Psychika učitele je často zatížena velkou zodpovědností, reformami, někdy i finančním odhodnocením..

Denně musí snášet jakousi šikanu , sledovat unuděné obličeje nevychovaných dětí, které probíraná látka absolutně nezajímá. Autorita a respekt, slušnost jsou dnes v podstatě zastaralé termíny.

Rodiče mají za to, že jejich děti jsou nejchytřejší a nejhodnější pod sluncem. A když jsou to náhodou hyperaktivní „negramoti“ , chyba je vždy na straně učitele.

atd.

Na závěr:
„Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám.“

" Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje."

Změní se vztah žák x učitel? Budou učitelé děti inspirovat k tomu, aby měly větší zájem o vzdělání a uvědomily si, že je to součást jejich života a že je uspokojuje?

Další odpovědi
Rocker

A co podle tebe dělali doteď?

mosoj

Tvůj názor a já ti ho nebudu brát. ale o mnohém svědčí.

Shodou okolností byl včera v TV pořad paní Jílkové věnovaný mimo jiné, také výchově dětí na školách. Hádanice jako obvykle, ale zazněla tam informace jedné odbornice evropského formátu, která jasně řekla, že škola se na výchově dětí podílí tak cca 20 % ( je na to odborná studie). Mezi ty další patří mimo jiné rodina a společnost. Co pro to děláš ty ? nebo nepatříš do společnosti a vadí ti blbosti.

zjentek

mosoj, hřebíček na hlavičku? O to mi šlo ..bystrému to poslouží jako odpověď, co pro to dělám já. Jen doplním, že dokud budeme sledovat pořady druhu, který popisuješ a dokud nás v těchto mediálních ubohostech a zbytečnostech budou masírovat kvanty odborných studií na cokoli, které byly za ohromné peníze na míru ušity zájmové skupině, a my jim budeme věřit, tak ničemu nepomůžeme, páč pak jsme přesně ti tupouni, kterých je zapotřebí, aby zlo se šířilo tak, jak jsi to správně vyčetl z tý výchovy :o

mosoj

Jde o to z čeho ta hlavička je.
Nejhorší je, jak ti co se opíjejí, kouří, nedodržují zákony, kradou prostě dávají dětem příklad, pak nadávají jak učitelé ty děti nevychovávají.

zjentek

annas: souhlasím ..ale podle mého názoru má největší vliv na všechno toto, co u dětí popisujete, právě kantor- vyučující a vychovávající! A právě s ním tráví děti nejvíce času v období, kdy u sebe hodnotí svůj vlastní budoucí sociální postoj

annas

Ne, základem všeho je výchova v rodině, která může být ppzitivní i negativní. Dále žáky ovlivˇmuje sociální prpostředí.. Učitelovou áplní je vzdělávat, samozřejmě i vychovávat svým příkladem, upozorňovat na to, co je neprávné.

Základy morálky atd. se vytvářejí již v raném dětství, když ještě dít nechodí do školy. Dítě v MŠ si neumí zavázat či rozvázat tkaničky, od bot, neví, žesi má umýt ruce po použití WC, zapnout knoflíky, nepljčí hračky . atd. To snad náleží rodičům, aby vše děti naučili.

Stačí.

anonym

pro zjentek
Nesouhlasím, že učitel má tak velký vliv na dítě.Tak jako někdo za komunistů nesměl říkat, to co slyšel doma, tak dneska jsou zase učitelé denně pomlouváni doma a ještě hůře, pokud má někdo z rodičů vliv na školu.Pak takový žák sebelepšího učitele ponižuje, šikanuje a dává ostatním příklad, jak se mají chovat k učiteli.A nej­větší obdiv má ten, kdo ve třídě dokáže učitele co nejvíce ztrapnit.