Myslíte, že oteplení sníží sklizeň až o polovinu a že tak hrozí války o obilí? Více v otázce.

Co si o tom myslíte?

Viz zdroj: Globální klimatické změny povedou k drastickému snížení výnosů kukuřice, pšenice a sójových bobů. Tvrdí to nová mezinárodní studie, podle které na konci století klesne sklizeň až o polovinu. Každý parný den s teplotou nad 30 stupňů Celsia může pro kukuřici a sóju znamenat ztráty sklizně kolem pěti procent.
Více ve zdroji.

Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/o­teplovani-velke-snizeni-urody-studie-dy4-/ekonomika.as­px?c=A170123_153124_e­konomika_fih

Obrázek: https://pixaba­y.com/cs/skli­ze%C5%88-kombajn-t%C3%BDmov%C3%A1-pr%C3%A1ce-s%C3%B3ja-1825170/

Odpovědi
Drap

Ano, i taková situace může nastat. Záleží na tom o kolik se oteplí, kolik bude srážek, v jakém pásmu to budeme počítat a v neposlední řadě jak bude kvalitní půda.

dubraro

Myslím, že celková sklizeň se nezmenší. Pěstování plodin se posune tam, kde pro ně bude vhodné podnebí.
Války klidně být mohou, ale ne proto, že by země byla neúrodná, ale proto, že lidé určitých národů a kultur jsou líní pracovat ale nejsou líní se množit.

mosoj

Války budou a vlastně již jsou ( viz. Libanon) o vodu . S čímž ovšem sklizeň úzce souvisí.