roxy52

Myslíte,že není dost hazard,aby epileptik vlastnil řidičský průkaz?? Viz.smrt dvou malých chlapců v HK.

Sice není ještě prokázané,že to byl epileptický záchvat,ale i tak je to dost odvaz,pustit za volant řidiče,který takový záchvat může mít kdykoliv.Většinou to pak odnesou zcela nevinní lidé.

Nejlepší odpověď
hanulka11

jak si zde přečteš i epileptik může vlastnit ŘP ovšem po uvážení lékaře

http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/medici­na/neurologie-nemoci-vysetreni/epilepsie-a-ridicsky-prukaz-rizeni-motorovych-vozidel-automobilu-motocyklu-pravidla

jistě riziko je vždy ,ale ani zdravý člověk neví co se může stát /mrtvice ,náhlá srdeční slabost…/

je hrůza co se stalo .....a ještě k tomu babičce s dědou …chudáci budou si dávat vinu do smrti…/neumím si to ,být na jejich místě ani představit

Další odpovědi
lukas.zmizik

nejsem si tak uplne jisty, zda epileptik muze vlastnit ridicsky prukaz… a pokud nekoho takoveho zname (ja tedy ne) , tak epilepsie ma urcite ruzna stadia vyvinu…nekdo je mozna slabsi epileptik, nekdo je v tom uz profik

Mad

Znám dva epileptiky a ti řidičák mít nesmí.Teď jsme to doma probírali, dala bych zodpovědnost za to neštěstí i lékaři!!

venkovan

Podle toho jak je popsána nehoda to víc vypadá na výmluvu, než na záchvat.
Nicméně – epileptik který je léčen může po určité době od posledního záchvatu řídit. Záleží také na diagnóze. Nelze všechny házet do stejného pytle, jak již jiní píší, jsou i jiné nemoci. Popravdě – nevím jak dnes, ale za bolševika kdo měl neschopenku automaticky nesměl řídit auto.