Petr__

Myslíte, že nás v tomto století čeká revoluce srovnatelná se svržením monarchií, které nahradila demokracie?

Nejlepší odpověď
anonym

Spíše bych řekl, válka, kde půjdou chudí proti bohatým.
Přece není možné, aby vlastnilo 1 procento obyvatelstva nejbohatších lidí více než 50 procent světového bohatství.
Jak řekla matka Tereza: „Hlad je na světě proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale protože nedokážeme nasytit ty bohaté.“
A při jiné příležitosti: „Není umění nasytit chudé, ale je umění nasytit ty bohaté.“
Takže jednou dojde trpělivost chudým lidem a z hladu začne válka proti bohatým, protože jedině hlad dovede lidi k revolucím.

Další odpovědi
Agneta

Konečně pořádná otázka:D

Ano, právě to si myslím a očekávám, ten starý svět už nám nedává správné a dostatrčné odpovědi na dnešní problémy tohoto světa :DDD

MK44

Obávám se, že stojíme před problémem poněkud opačným. Nepůjde o pokrok, ale o to zabránit úpadku. Řešit nerovnoměrné rozdělení majetku a tedy moci v rámci západního světa by se snad(!) dalo, začne-li se včas. Ale v rámci celého světa je to malér, dost možná už neřešitelný. Lidi jako vůdci Islámského státu nebo zbrojaři to dobře vědí a snaží se ten proces urychlit organizováním utečeneckých davů do Evropy respektive snahou prodat svoje vojenské produkty. V 21. století tedy hrozí střet kulturních či civilizačních okruhů a rvačka o zdroje. Pro Evropu to může znamenat buď převálcování imigranty a kulturní zánik nebo proměnu ve vojenskou pevnost. A v pevnostech nebývá zvykem nějaká demokracie, že? Spíš vláda pevné ruky a tedy diktatura odvolávájící se na vnější nebezpečí (Podobně jako za SSSR.).

lexx

Ve XXI. století nastane celosvětový převrat bez precedensu v dějinách, socialistická revoluce 1948 byl historický omyl vnucený vítězným Sajuzem tenkrát doba ještě nenastala…natož dnes se rozpory chudého a bohatého světa vyhrotily do nemožnosti, jednou to praskne ale ne tak brzo.

mosoj

Historie se opakuje !
V rozkladu již jsme. Tentokrát to ale vypadá na konec. Současný civilizovaný svět je na konci svých možností a změna klimatu Na Zemi to urychlí.

http://www.czechfre­epress.cz/blo­gy/britsky-historik-gibbon-popsal-duvody-padu-rimske-rise-nepripominaji-vam-hlavni-priciny-tehdejsiho-upadku-dnesni-soucasnost-a-nejen-cesko.html

Vicki

No jak to tak sleduju,tak bych řekla že nás čeka spíš nabozenska válka.